Wpis z mikrobloga

Świąteczne postanowienie: kupić nowy rower.
Dlatego piszę do Was Mirabelki i Mireczki proszę o pomoc w wyborze #gravel lub #mtb mój limit cenowy to 7,5k ale komfortowo będę się czuł do 7k. Wypady do lasu i na szuter, 3-4 w tygodniu wypad na rower po 1,5h.
Póki co zastanawiam się nad:
#rondo Ruut Al2
#trek Domane Al3
Trek X-Caliber 8

Pytanie dodatkowe: czekać do lutego i liczyć że rowery stanieją z tego rocznika, czy kupować rocznik 2022 na świeżo (marne szanse na kupienie czegoś z 2021)?
  • 19
@Primawer: esker 6.0, mam i w sumie bez większych zastrzeżeń. Na GRX 2x11, hydrauliki, sztywne osie, karbonowy widelec, obrecze dt swiss. Tylko tarcze i klocki do wywalenia na dzien dobry. Taniej wątpię, zeby bylo. Ja swojego we wrześniu kupilem za 6k. Teraz sa po 7k. Zmienilo sie tylko malowanie. Z matu na połysk ¯\_(ツ)_/¯
@Primawer: szukaj ns ragq albo rondo ruut ale używek na olx.

Wolałbym używkę ale na hyderulice niż ograniczać się do wyrobów hamulcopodpbnych

I żeby nie było że teoretyzuje to mam ruut ale w garażu od 3 miesięcy.
@Primawer: szukałem na olx czekałem i czekałem i cudem się zdarzył.

Akurat tego dnia jak pojechałem do rodziców na jeden dzień na drugi koniec Polski 20km od rodziców...

Przeznaczenie

Miałem konkretne wymagania i został praktyccznie na placu boju tylko ns rag i ruut.

Mam 4 inne rowery. Zakup w pełni świadomy.
Stać mnie nawet na najdroższy Carbon ale ten rower miał być do wszystkiego łącznie z zimą no i przyjąć nawet
@cestlavie92 nieee,niestety :C jest straszna bieda na rynku rowerowym, teraz szukam dobrego mtb'eka ale jakiego nie znajdę, to nie ma go na rynku... Rozmiar L został wymieniony z półek. Także jeśli kupisz Mirku i będzie się sprawdzał to daj info ;)
@cestlavie92 napisałem wyżej że szukam MTB, jednak moda na gravele aż tak mocno do mnie nie przemawia(dla mnie gravel zaczyna się powyżej 10tys. i to trzeba dobrze poszukać!!!) Trek X-Caliber u mnie na celowniku