Wpis z mikrobloga

To jest coś pięknego jak mówię typowym katolom że nie ochrzcze dzieci nigdy, i te ich reakcje jak mogę robić coś takiego dziecku xDD nie wiem jak oni to sobie wyobrażają, mój antyklerykalizm rośnie już z połowę mojego życia, nigdy nie byłem wierzącym, zrobilem apostazje i miałbym chrzcic dzieciaka akurat w ich religii

#katolicyzm #polska
#bekazkatoli #neuropa
  • 143
  • Odpowiedz
@Serylek zajebiście Mirek, też jestem po apostazji, dało mi to dużo satysfakcji :) #!$%@? w chrzty i komunie, dzieci jak będą dorosłe to się będą mogły nad tym zastanowić, ale nie dam im prac mózgów w tak młodym wieku.

Tradycja dawania takich sakramentów dzieciom jest wbrew powszechnemu przekonaniu bardzo krótka i wprowadził ja jakieś 100 lat temu ultrakonserwatywny papież (nie pamiętam imienia, ale Nowak w Gomorze o tym piszę).
  • Odpowiedz
@Serylek: Naprawde trzeba miec w DE dokument o apostazji, by nie placic podatku? Ja tez pracuje w DE i Kirchensteuer nie place, bo przy podpisywaniu umowy powiedzialem, ze nie chce tego robic
  • Odpowiedz
@Murzins: mogą ci z tego prędzej czy później wyniknąć problemy bez apostazji w niemieckim urzędzie lub apostazji w pl, może będziesz musiał oddać z nawiązką wszystko wstecz, po 3 latach albo i dłużej urząd potrafil powiedziec sprawdzam masz o tym mase artykulow w necie
  • Odpowiedz
@Serylek nie interesuje mnie to wogle.milego życia. Dziwne że musisz o tym pisać do internetow ale chyba szukasz poklasku . Żyj zdrowo i pamiętaj że jedyną osobą która odpowiada za swoje życie to ty. No i za życie swoich dzieci. Czy je wychowasz w takiej czy innej wierze czy może bez to gówno obchodzi normalnych ludzi. A jeśli masz takich znajomych i masz problem z ich reakcja czy stylem życia to radzę
  • Odpowiedz
@MarcinTrembacz:

Osobiście uważasz że rozprzestrzenie się chrześcijaństwa na tamtych terenach polepszyło, pogorszyło czy nie miało dużego wpływu na tamtejsze cywilizacje?

Byłoby ekstremalnie trudno to ocenić. Nie wiadomo jak wyglądałyby losy ludzi na tych terenach ich państw i kultur, gdyby chrześcijaństwo się nie pojawiło. To jednak dwa tysiące lat historii.
Trochę jak wyobrazić sobie świat z USA dalej jako kolonią brytyjską i próbować odpowiedzieć na pytanie o to jak by wyglądał, a
  • Odpowiedz