Wpis z mikrobloga

Też jestem niewierzący, ale...


@Nigdy_o_to_nie_prosilem: ...ale babci będzie smutno, więc będę uczestniczył w tym cyrku

Były tak dobre że można o nich poczytać już tylko w książkach historycznych.


@Nigdy_o_to_nie_prosilem: i to samo za kilkaset, a może i kilkadziesiąt lat stanie się z jedyną prawdziwą religią™

Przynajmniej tak zakładam że nie zabijasz, nie kradniesz, nie cudzołożysz itp.


@Nigdy_o_to_nie_prosilem: jeśli myślisz, że to wymysł chrześcijaństwa, to widać, że jedyną książkę jaką
@MarcinTrembacz: w tamtym momencie miałem głównie na myśli cywilizację Rzymską i Helleńską, razem z ich lokalnymi porządkami prawnymi i kulturami, zanim upowszechniło się tam chrześcijaństwo. Chociaż można to też odnieść do innych cywilizacji, które istniały przed nastaniem chrześcijaństwa.
@Serylek: w Niemczech xD więc po co nam dupę zawracasz bohaterze, z narracją że się postawiłeś? Tam sami ateiści albo muzułmanie, więc wyjątkowy byłbyś gdybyś ochrzcił, a nie gdy zawierzasz gunwiaka szatanowi. Ziew.
@ElonUfamTobie: Według najnowszego sondażu Eurobarometru z 2010 roku odpowiedzi mieszkańców Niemiec na pytania w sprawie wiary były następujące[2]:

44% – „Wierzę w istnienie Boga”,
25% – „Wierzę w istnienie pewnego rodzaju ducha lub siły życiowej”,
27% – „Nie wierzę w żaden rodzaj ducha, Boga lub siły życiowej”,
4% – „Nie wiem”.

Pierw się doedukuj i dowiedz co znaczy większość
@ElonUfamTobie:

wyjątkowy byłbyś gdybyś ochrzcił, a nie gdy zawierzasz gunwiaka szatanowi. Ziew.

Mocne. Niby chrześcijanie w Niemczech dalej są większością, ale coś w tym jest.

Bycie niewierzącym w Polsce już po upadku komuny i w szczycie pontyfikatu Jana Kremówkarza drugiego. To wymagało samozaparcia. Wtedy gówniak dołączał do elitarnego klubu kilku osób w całej szkole, którzy nie chodzili na religię i mógł liczyć na szczególne wstawiennictwo modlitewne całej społeczności, z wydziedziczeniem przez
@Serylek: Niemcy są najbardziej zlaicyzowanym krajem europy zachodniej, w statystykach ledwo ponad 1/4 to katolicy, przy czym ten katolicyzm to tylko tytularny, do kościoła nikt tam nie chodzi, do spowiedzi też nie, KK jest przeżarty protestantyzmem i poglądem że "samemu wie się lepiej", może w jakiegoś Boga tam wierzą, ale na pewno nie w Kościół. Kościół w Niemczech jedyne co ma do zaoferowania do wylęgarnie genderyzmu i kompletną bylejakość, sam bym
@Serylek: taa, te same statystyki mówią, że w Polsce 90% to katolicy. I potem na bazie tych danych jakiś Hans w Niemczech pieprzy głupoty jak bardzo Polska religijna, sami wierzący praktykujący, wszyscy chodzą do kościoła, katotaliban i królestwo Boga na ziemi. Polskie 90% tak samo gówno mówi o rzeczywistej sytuacji, jak twoje 55%, w tym 27% KK. Jest nawet gorzej, bo niemiecki kościół przoduje na całym świecie w tempie zmierzania prosto
@ElonUfamTobie: ja tu mieszkam i wiem lepiej, tak to prawda do kościoła chodzą od święta (takie to podobne do polskich katoli xD), tak w kościoł nie wierzą co najwyżej w bóstwo to wasze, tak w DE wrecz nazywają polskę Orthodox Katholik z czym się spotkałem nawet wczoraj, no w pl masz realnie z 65% albo mniej
@adibor:

...ale babci będzie smutno, więc będę uczestniczył w tym cyrku


Ty też przecież uczestniczysz, chodzisz zapewne na pogrzeby, święta spędzasz z rodziną, chodzisz na cmentarz 1 listopada.

i to samo za kilkaset, a może i kilkadziesiąt lat stanie się z jedyną prawdziwą religią™


No i trudno.

jeśli myślisz, że to wymysł chrześcijaństwa, to widać, że jedyną książkę jaką w życiu czytałeś, to katechizm dla dzieci.


Nigdzie nie napisałem że to