Wpis z mikrobloga

To jest coś pięknego jak mówię typowym katolom że nie ochrzcze dzieci nigdy, i te ich reakcje jak mogę robić coś takiego dziecku xDD nie wiem jak oni to sobie wyobrażają, mój antyklerykalizm rośnie już z połowę mojego życia, nigdy nie byłem wierzącym, zrobilem apostazje i miałbym chrzcic dzieciaka akurat w ich religii

#katolicyzm #polska
#bekazkatoli #neuropa
  • 143
  • Odpowiedz
@Serylek kumpel mój marudził, że ksiądz się do niego #!$%@?, że do kościoła ma chodzić jak ma być chrzestnym. Mówię mu, no jak nie praktykujesz, to po co się godziłes być chrzestnym?

"DZIECKU ODMÓWISZ?" xD
  • Odpowiedz
@Serylek: Nawet nie wiesz jak wiele masz wspólnego z tą religią, po prostu nie dostrzegasz tego że żyjesz po Chrześcijańsku. Przynajmniej tak zakładam że nie zabijasz, nie kradniesz, nie cudzołożysz itp.
  • Odpowiedz
@Volki: zrobiłem jako symbol i żeby mieć wymówkę i okazje wygarnac katabasowi i w DE nie tracić juz czasu i forsy na formalności zeby się wypisać, to bylo działanie strategiczne
  • Odpowiedz
@Nigdy_o_to_nie_prosilem:

Były tak dobre że można o nich poczytać już tylko w książkach historycznych.

Nie o wszystkich. Z drugiej strony, czy wyznacznikiem tego jak dobra jest cywilizacja ma być jej niezmienność? Chrześcijaństwo w Europie również traci na popularności w ostatnim stuleciu. Nic nie wskazuje na to, żeby miało trwać wiecznie. Czy to czyni je gorszym?
  • Odpowiedz