Wpis z mikrobloga

To jest coś pięknego jak mówię typowym katolom że nie ochrzcze dzieci nigdy, i te ich reakcje jak mogę robić coś takiego dziecku xDD nie wiem jak oni to sobie wyobrażają, mój antyklerykalizm rośnie już z połowę mojego życia, nigdy nie byłem wierzącym, zrobilem apostazje i miałbym chrzcic dzieciaka akurat w ich religii

#katolicyzm #polska
#bekazkatoli #neuropa
  • 143
  • Odpowiedz
@ElonUfamTobie: Serio przypisujesz konformizm tym, którzy odchodzą od religii?
Przecież to właśnie zorganizowane i zinstytucjonalizowane religie są w całości oparte na konformizmie. To wyznawcy religii monoteistycznych kładą nacisk na wychowywanie kolejnych pokoleń w danej religii. Konformizm oznacza dostosowywanie się do otoczenia - a udział w religijnych obrzędach i naśladowanie czynności innych wyznawców to właśnie konformizm. Podczas religijnych obrzędów tłum klęka, tłum się modli, tłum wstaje, tłum śpiewa, tłum uderza się w
  • Odpowiedz
  • 0
@Serylek zieje od ciebie nienawiścią. Chyba jakiś ksiądz ciebie skrzywdził. Nie szkoda ci życia na tę bezsensowną krucjatę? Ta żółć cię w końcu wykończy. Wyluzuj.
  • Odpowiedz
@zwodek: bardzo prymitywne rozumowanie masz, żaden ksiądz nigdy mnie nie skrzywdził na jego szczęście bo bym go rozstrzelał na wlasną rękę w odwecie gdyby to zrobił, nie mazgaiłbym się w polsacie tylko wziął sprawiedliwość we własne ręce :), albo w jakiś inny sposob zlikwidował taki cel, szkalowanie sekty katolickiej to nie tylko przyjemność ale i obowiązek
  • Odpowiedz
@Serylek: ale wiesz, że to w tej sytuacji Ty masz problem, a nie Kościół i ludzie wokół, a tym bardziej Twoje dziecko? ja też zostałem ochrzczony, też spotkałem niewłaściwość ze strony instytucji i korpo-kościoła, ale wierzę i mało tego, jestem przekonany, że Bóg jest silniejszy od zwykłych księży, o czym mówią same prawa kościelne

To jakbyś się zrzekł obywatelstwa, bo Ci byle urzędnik wniosek odrzucił z powodu korupcji - tak, zdarzają
  • Odpowiedz
@Tino: wtf, jak mogę robić mu krzywdę nie dopuszczając sekty katolickiej do niego? To ty robicie krzywde swoim dzieciom psując im mozgi sektą
  • Odpowiedz
@Nigdy_o_to_nie_prosilem: czyli na początku piszesz, że jesteś niewierzący, a potem rzucasz argumenty, jak to uczestniczysz w obrzędach religijnych. Wszyscy katolicy są tacy zakłamani czy tylko niektórzy? Jeszcze typowa gadka jak dla wyborców pewnej jedynej słusznej partii. Od Was bije taka hipokryzja i kłamstwo, że nie dziwo że ludzie odchodzą masowo. Szeroki dostęp do wiedzy jest największym zagrożeniem większości religii, które bazują na pewnej formie propagandy. A gadka o tym, że ludzie
  • Odpowiedz
Też jestem niewierzący, ale już wolę ułudę i chrześcijański porządek niż lewicowy burdel.

Ale społeczeństwo musi mieć jakieś fundamenty żeby funkcjonować.


@Nigdy_o_to_nie_prosilem: co za fałszywy Judasz xD

Dosłownie, niemal słowo w słowo:
"Nie jestem za PiSem, ale dobrze rządzą tym krajem, a Tusk chce nas zniszczyć!!!"
  • Odpowiedz
Nawet nie wiesz jak wiele masz wspólnego z tą religią, po prostu nie dostrzegasz tego że żyjesz po Chrześcijańsku. Przynajmniej tak zakładam że nie zabijasz, nie kradniesz, nie cudzołożysz itp.


@Nigdy_o_to_nie_prosilem: tak gadają najwięksi ignoranci, którzy nigdy Biblii nie czytali. Chrześcijaństwo dopasowało się do ŚWIECKICH wartości i pod nie zmieniło własną religię.

Przeczytaj sobie Dekalog w oryginale i jakie kary grożą za złamanie Dekalogu. Tak, Dekalogu nie spisano dla jaj, razem
  • Odpowiedz