Wpis z mikrobloga

SolidWorks - tutorial modelowania 3D ciekawego detalu krok po kroku - polski poradnik

Przedstawiam szczegółowy odcinek, w którym krok po kroku wyjaśniam kolejne kroki w tworzeniu modelu detalu przedstawionego w krótkim nagraniu na wstępie odcinka.

Ze względu na szczególną cechę geometrii, przygotowałem niestandardowe podejście do wykonania modelu korzystając z nieco mniej popularnych narzędzi programu SolidWorks.

Zapraszam: [[245] SolidWorks - tutorial modelowania 3D ciekawego detalu krok po kroku - polski poradnik](https://youtu.be/uZnw98F_y_U)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do obserwowania wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu
Pobierz InzynierProgramista - SolidWorks - tutorial modelowania 3D ciekawego detalu krok po k...
źródło: comment_16500857104nXJdakADKybtt1pFxT158.jpg
  • 18
@hitherto: Target kanału jest następujący: w związku z tym, że zawodowo pracuję jako projektant - konstruktor, zdarza się, że dostaję modele 3D, które są wykonane z wątpliwą jakością. Jeżeli zachodzi potrzeba wprowadzenia zmian do geometrii tych detali, często bardziej opłaca się robić model od zera niż naprawiać to co zostało już zrobione - a to kosztuje ileś tam czasu. Takim typowym najbardziej rażącym mnie problemem jest np. ignorowanie globalnego układu współrzędnych
@ElCidX: Fusion jest antykonsumencki bo tam poodcinali wtyczki i teraz żadaja za nie jakis chory hajs. Wtyczka do analiz MES kosztuje kilka razy wiecej niz podstawowa licenca. To samo z nestingiem (wsparcia rozkladania detali na arkuszu blachy) przy cieciu laserem lub plazma. Sam uzywam komercyjnie Fusion 360 od 3 lat ale jest na pewno moj ostatni rok z tym programem. Wolde doplacic do Solidworksa i miec wieczysta licence niz bujac sie
@whhiefvocjs: Zależy do czego ten FreeCad będzie stosowny. FreeCada zacząłem używać jakieś pół roku temu. Zrobiłem w nim na razie tyle co widoczne na kanale plus kilka innych nieskomolikowanych modeli na własny użytek do wydrukowania: nie miałem problemu, by to czego potrzebowałem zrobić od początku do końca. Owszem, zdarzają się problemy przy edytowaniu modeli, gubieniu odniesienia szkiców do powierzchni / ścian, brak pewnych funkcji dostępnych w standardzie w komercyjnym sofcie, trochę
@ElCidX jeżeli potrzebujesz coś do układania blach to świetny jest darmowy AjanCam. Sam z niego korzystam i daje rade. Jeżeli chodzi o generowanie ścieżek i programu to ja mam najprostszy polski sterownik myplasmcnc. Banalnie prosty, można pobrać za darmo. Do projektowania jednak trzeba już sobie ogarnąć CAD. Ja myślę nad solidworksem, aktualnie około 4k euro więc drogo ale sporo w nim kiedyś pracowałem i byłem zadowolony. Z tańszych jest jeszcze ironcad i
@ElCidX: We Fusion 360 na początek dali wszystkie praktycznie funkcje za darmo, żeby zrobić sobie bazę naiwniaków (klientów), którzy dodatkowo będą promowali oraz tworzyli tutoriale, po czym brutalnie obcięli darmową zawartość