Wpis z mikrobloga

Jeszcze tylko 2 tygodnie do końca terminu rozliczania!

W szczegółowym raporcie HTML dodaliśmy przypisy prawne.
Jest nas tylko dwoje więc w przypadku pytań jeśli zaczniecie się rozliczać 30 kwietnia może być za późno ;)
W zeszłym roku na 29 i 30 kwietnia przypadło 30% ruchu z całego miesiąca :D

Wywaliliśmy dla darowizn Paypal na rzecz buycofee, który działa z BLIK itp.
#kalkulatorgieldowy #gielda #kryptowaluty #podatki
kalkulatorgieldowy - Jeszcze tylko 2 tygodnie do końca terminu rozliczania!

W szcz...

źródło: comment_1650014104h4cLk57dcp5kSGtbSsnkHk.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kalkulatorgieldowy: Świetna sprawa z tym kalkulatorem. Wygląda, że ma mnóstwo opcji. Niestety nie wiem dlaczego u mnie coś nie trybi przy dodawaniu arkuszy z krypto z revoluta ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po wczytaniu dostaję powiadomienie, że import zakończył się sukcesem i wszystko jest w zakładce "Pozycje", ale "niestety nic nie znaleziono".
  • Odpowiedz
@Antol: "operacja się udała, pacjent zmarł". Czy może w roku 2021 wymieniałeś tylko krypto na krypto? Lub nie załączyłeś plików ze wszystkich kont walutowych, w walutach których handlowałeś krypto? Możesz też podesłać te pliki na info@kalkulatorgieldowy.pl i zobaczę ;)
  • Odpowiedz
@Antol: nie, wystarczy dołączyć jeden plik z transakcjami konta PLN, który obejmuje okres za który generujesz wyciągi krypto. W plikach z kont walutowych (w tym PLN) są informacje o walutach transakcji. W samych raportach krypto są wyłącznie wartości wyrażone w krypto bez walut.
  • Odpowiedz
@Antol: zachęcam do wsparcia projektu poprzez Patronite lub Buycoffee :D
Dodam dodatkowe walidacje, które poinformują o potencjalnie brakujących plikach z kont walutowych by nie było sytuacji "operacja się udała, pacjent zmarł" :D
  • Odpowiedz
@Antol: dzięki! Na krypto ze względu na memoriałowy (mądre słowo) sposób rozliczania można mieć giga stratę ale jest ona tylko wirtualna :D
Konkretnie chodzi o to, że koszt zakupu jest wliczany natychmiastowo a nie jak w przypadku akcji przy zamknięciu pozycji.
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: Moglibyście wrzucić przykładowe pliki z różnych platform? DeGiro eksportuje mi CSV (header) w innym języku, przez co nie mogę skorzystać

Widzę, że parsujecie przetłumaczone stringi

if (c.startsWith("KONWERSJA FUNDUSZU GOTÓWKOWEGO: ") || c.startsWith("MONEY MARKET FUND CONVERSION: ") || c.startsWith("CONVERSIE GELDMARKTFONDS: ")) {
Gdyby było OS fixnąłbym to sobie sam - jak mogę wam i sobie najlepiej pomóc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: powiem wam tak. Trochę się stresowałem tymi rozliczeniami. Na tym etoro to jest tak że się kopiuje ruchy jakichś tam inwestorów ale nie jest to produkt strukturyzowany tylko kupuje się proporcjonalnie akcje. No i ja kopiowałem ruchy kilku inwestorów. Generalnie były to dziesiątki tysięcy drobnych ruchów. Ale wasza kalkulator to ogarnął w kilka sekund i jest git :D
  • Odpowiedz