Wpis z mikrobloga

przestała obowiązywać "cisza nocna" na Okęciu


@raz-dwa-trzyy: To od zawsze był jakiś wydumany, kretyński pomysł.

Samoloty się spóźniają. Nie jest niczym dziwnym, że samolot co miał przylecieć o 22:50 przyleci o 1:30. I jak np. ten samolot miał zaplanowany następny start o 23:45 to w związku z opóźnieniem wystartuje dopiero solidnie po 2.

Czyli co mają powiedzieć takiemu spóźnionemu samolotowi - ląduj w polu pod Grójcem, bo u nas zamknięte -
@gobi12 wtedy następuje przekierowanie rejsu tam, gdzie nie obowiązuje cisza nocna, albo odwołanie lotu (jeśli jeszcze nie wystartował)

* Pytanie, czy mają tzn "curfew extension" i o ile minut, ale na pewno to nie jest tak, że samolot może ot tak, spóźnić się o kilka godzin i przerywać ciszę nocną
wtedy następuje przekierowanie rejsu tam, gdzie nie obowiązuje cisza nocna, albo odwołanie lotu (jeśli jeszcze nie wystartował)


@Ag90: Od kiedy tak jest? Kiedyś czytałem, że sam WizzAir spóźniał się "setki razy" i lądował w ciszy nocnej.
@gobi12 Od zawsze? Pracuje w centrum operacji lotniczych, zawsze przy łamaniu ciszy nocnej linia musi uzyskać zgodę od lotniska na jej przerwanie i mają wyznaczony z góry czas, do kiedy mogą lądować
@Ag90: "W zamyśle PPL-u od 23:30 do 5:30 każdego dnia w tym czasie na Okęciu nie powinny praktycznie w ogóle być wykonywane operacje lotnicze. W teorii od marca 2018 r., gdy wprowadzono core night, do 31 stycznia tego roku powinno być wykonanych 29 operacji – wojskowych, rządowych i medycznych. Faktyczna liczba sięgnęła 2861. Delikatnie rzecz ujmując, nie jest to wynik satysfakcjonujący."

Takie info znalazłem. To były statystyki z pierwszego roku działania
Dobra, zwracam honor - Warszawskie lotnisko dopuszcza do lądowania opóźnione rejsy


@Ag90: No właśnie byłem dość zdziwiony, bo mam widok z okna na ścieżkę podejścia i często widzę w nocy światła lądujących samolotów.
@SeekSouls @Unik4t ja #!$%@?, jesteście mega ograniczeni, nie napisałam nigdzie, że lotnisko jako takie mi przeszkadza, zastanawiam się z czego wynika zakłócanie uregulowanej ciszy nocnej na lotnisku, wygooglajcie to sobie i nie srajcie żarem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@raz-dwa-trzyy:
Nie napisałaś tego bezpośrednio. Ale pośrednio i owszem. Jeżeli post oryginalny nie jest pokazaniem, że lotnisko Ci przeszkadza to nie wiem co jest, cytuje:

"z jakiego #!$%@? przestała obowiązywać "cisza nocna" na Okęciu?! Kiedy odpocząć od tego hałasu?!"
@Unik4t no to powodzenia jak śpisz przy zamkniętych ¯\(ツ)/¯


@raz-dwa-trzyy: Przecież w nocy po zero stopni jest i przygruntowe przymrozki... to chyba normalne że nikt nie chce sobie mieszkania wyziębić o do tego zapłacić +400% za ogrzewanie( ͡° ͜ʖ ͡°)