Wpis z mikrobloga

Bawi mnie też ta argumentacja druida, że między spółkami nie ma żadnego stosunku zależności, bo są inni "prezesi" i pokazuje fragment odpisu z e-KRS na dowód tego, że są to dwie osobne osoby prawne (zgadzam się), funkcjonujące niezależnie od siebie. Sprawdźmy to!

Wow, co za niespodzianka! Wardęga sugeruje swojej młodocianej widowni, że właścicielem spółki jest członek zarządu, kiedy celowo pomija niewygodny fakt, że Jakub Chmielniak jest większościowym wspólnikiem (udziałowcem) w obu spółkach. Czy to nie jest pośredni stosunek zależności, moi mili? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wardega #famemma
drect - Bawi mnie też ta argumentacja druida, że między spółkami nie ma żadnego stosu...

źródło: comment_1649936129EJzN2uO4hjSpFKBNT16CYs.jpg

Pobierz
  • 9
@Krajzaga:

celowo pomija


to nie to samo co zataja.

Nie przeczę, że są to dwie różne spółki, co zaznaczyłem, tylko zwróciłem uwagę na fakt, że o ich funkcjonowaniu decyduje jedna i ta sama osoba jako wspólnik większościowy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Gwoli ścisłości, powtórzę, że użyłem celowo sformułowania "pośredni stosunek zależności", a nie stosunek zależności w rozumieniu KSH przez dysponowanie pośrednio większością głosów na zgromadzeniu wspólników, gdyż ten jest po prostu "bezpośredni". To jakby ktoś chciał się czepiać o semantykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ta ale konop powiedział ze carpatree należy do lethe czyli ze spółka jest podpięta pod spółkę a nie ze obie sa po prostu własnością chmielniaka w czym w sumie nie ma nic złego