Wpis z mikrobloga

#zeglarstwo

Ikea do kwadratu, już na filmie widać gównianą jakość materiałów i owczy pęd na przeniesienie patodeveloperki na morze. Niby 37ft a pożałowali prywatności jak na 24ft tylko po to żeby na zdjęciach z wakacji wyglądało przestronnie.

Sam kadłub wygląda jak zrobiony metodą gospodarczą gdzie henio spawał proste blachy oszczędzając na zlecaniu walcowania, sam design przypomina bardziej mazurskiego producenta housebotów niż stocznie jachtową.
suqmadiq2ama - #zeglarstwo

Ikea do kwadratu, już na filmie widać gównianą jakość mat...
  • 12
suqmadiq2ama


@suqmadiq2ama: jesteś producentem jachtów że cie dupa boli ? w dzisiejszych czasach seryjna produkcja czegokolwiek częściej przekłada się na większą jakość. Ostatnio kupowałem większa szafę i mimo że nastawiony byłem na stolarza to skończyło się na IKEI z powodu elastyczności wewnętrznego układu , cenowo wyszło podobnie. Na stolarza słysze jak ludzie czekają miesiącami, potem czegoś brakuje, dziura w złym miejscu, półka nie ten rozmiar, znowu czekanie i finalnie wychodzą jakieś
@nusch: Dupa ma mnie boleć bo porównuje słaby jacht do kartonowych mebli które dla polaka biedaka uchodzą za prestiżowe bo stolarz za jabola walił w #!$%@? i nie zrobił? Wiesz ile kosztuje godzina dobrej stolarskiej roboty? XD z ciebie typie
@suqmadiq2ama: nie wiem o jakiej prywatności mówisz i jakbyś chciał by wyglądała, ale jak nie kupisz 100 metrowego jachtu to raczej ciężko o nią. posiadam 51 stopowy jacht i ciężko raczej na takiej ilości miejsca o jakąkolwiek prywatność. ciężko mi oceniać jakość materiałów z filmiku, ale nie wygląda to tak źle, biorąc pod uwagę rozmiar jednostki. kolejna sprawa, jak zamawiasz łódź to bez problemu możesz wnętrze zorganizować jak chcesz.
@masiakla: Oczywiście że wygląda źle, wygląda gorzej niż 20 lat temu, pomijając ważny fakt że wtedy wnętrza były drewniane a dzisiaj masz fornir i paździeż.

Stary benetau i wszystkie inne z tego rocznika.

Te pstryczki w szafkach do zamykania na tym aluminiowym to tani shit i rozsypują się po kilku miesiącach. Można to wybaczyć w łódce mazurskiej ale nie jachcie pełnomorskim.

Wiesz jakie są opinie o nowych jednostkach? Oprócz jakiś uberdrogich
suqmadiq2ama - @masiakla: Oczywiście że wygląda źle, wygląda gorzej niż 20 lat temu, ...
@krowi_placek: oczywiście, ale to nie wina IKEI samej w sobie tylko tego że ludzie chcą taniej. Samo pomysł modularności i seryjności IMHO jest dobry i można mahoniu też w ten sposób robić
Stare zawsze jest lepsze np. PZPR.
Badanie jakości wykonania jachtu na bazie filmiku tez robi wrażenie.
Gratuluję.

Warto dodać, że to armator decyduje jak zostanie wykonany jego jacht. Może wybrać drewno lub też płytę. Ciekawe że producenci zalecają stosowanie tej drugiej.
@suqmadiq2ama: ale to po pierwsze raczej budżetowa łódź, po drugie ludzie bardziej martwią się jak będą wyglądać zdjęcia na instagramie. Podejrzewam, że jakbyś poszedł do producenta to wyposażą tobie jak chcesz z tym co chcesz na ścianach. Ja 5 lat temu zamawiałem swojego elana i ma wszystko w drewnie, kajuta dziobową ma własny srocz i prysznic, ale wyposażenie kosztowało połowę ceny podstawowej wersji i trzeba było poczekać dłużej. Nie masz kasy