Wpis z mikrobloga

Ucze sie niedawno niemieckiego od podstaw i uwazam ze aplikcja #duolingo na telefon jest swietna dla osoby ktora ma zerowa wiedze na temat tego jezyka.

Szukam podobnej apki na telefon (aby np. w wolnym czasie sobie cos poczytac, np. na silowni) z jezykiem angielskim, aby byly slowka pogrupowane tematycznie i aby mozna bylo dzieki temu uczyc sie slownictwa.

Ostatnio z angielskim mam taki problem ze na co dzien go co raz mniej uzywam, niedawno musialem np. zastanowic sie jak jest szycie na miare po angielsku, laga mozgu mialem gdy chcialem poprosic o sztuczce. Dlatego fajnie by bylo gdyby apka nie skupiala sie na ortografii itd. - bo to mam ogarniete, tylko bylyby np. slowka z danego zakresu. Tak jak w ksiazkach ze szkoly gdzie byl zakres tematyczny - tu kryminologia, tutaj zwierzeta, tam rzeczy zwiazane ze zdrowiem, itd. itp.

Co polecacie? Duolingo niestety odpada bo troszke poziom za wysoko jestem aby robic te lekcje od zera.

#naukaangielskiego #naukajezykow #angielskizwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
@WielkiNos: no czytam na biezaco rzeczy po angielsku z kindle, tylko mozesz sobie 5 takich ksiazek przeczytac i wciaz nie natrafisz na cos specyficznego, co odnosi sie do poszczegolnej grupy tematycznej

Ja np. na silowni nie moge sie skupic zeby czytac ksiazke, dlatego wolalbym to robic z telefonu z poziomu apki
  • Odpowiedz
@Ushguli:
Do słownictwa zawsze polecam: https://www.clozemaster.com

Masz pogrupowane słowa 100, 500, 1000, 2000, 4000+ najpopularniejszych. Na duolingo są dozwolone synonimy które zachowują sens tłumaczenia, tutaj musisz trafić konkretne słowo więc zamiast używać dobrze opykanego słowa bad, good, excited często będzie trzeba znaleźć jakieś bardziej wyszukane słowa które znasz pasywnie (jak ktoś ci je powie, to je rozumiesz, ale sam pisząc/mówiąc używasz bezpiecznego zmienika typu joyful).

Można sobie ustawić, że pisząc robi
  • Odpowiedz
@bb-8: chyba nie umiem tego używać. Włączyłem jakiś kurs z najwyższym numerem to pokazywało mi słowa chyba z zakresu b1 max. Poza tym to były losowe słowa. Mnie interesuje slowka tematycznie, np.tylko medycyna, sądownictwo, prawo, zwierzęta, itd itp

@Deykun: w sumie ściągnąłem to i się zawiodłem. Słówka sa losowe, nie pogrupowane
  • Odpowiedz