Wpis z mikrobloga

@appleWoW: jeżeli wiesz ze zrobią to dobrze, to się nie zastanawiaj, ząbki to inwestycja. Sam kiedyś się wstydziłem uśmiechać, a od momentu kiedy wiem że nie mam cmentarzyska w buzi żyje się lepiej i śmieje się więcej. Ząbki muszą być top :)
  • 0
@Arzt w porównaniu do wizyty u mojego wcześniejszego dentysty w podlubelskim mieście gminnym, gdzie plomba teraz to 150zł to może i faktycznie jest trochę lepiej, większa dbałość o detale, przy naświetlaniu plomby zawsze co najmniej jedna asystentka. No nic, mam parę plomb do poprawy to chyba sobie zrobię research po dentystach w tym mieście i zapiszę się na przyszłe wizyty do innych ( ͜͡ʖ ͡€)
@appleWoW: kurcze, to trochę grosza jest, nie powiem :/ ale ja ostatnio byłam pół roku temu i zbliża się kontrola, to może ceny faktycznie w tym czasie skoczyły, przekonam się w maju xD
  • 0
@piamater właśnie chciałem się zorientować czy te ceny to kwestia ostatnich podwyżek, takich samych u wszystkich dentystów, czy też może tylko tutaj koszty wygórowane
@appleWoW: plomba (wypełnienie to lepsza nazwa) plombie nie równa. bardziej niż na cenę patrz na to jak robią. jeśli robili bez powiększenia (mikroskop lub chociaż lupy) i bez koferdamu (niebieska guma zakładana zamiast wacików) to przepłaciłeś. jeśli z tym i tym to cena super. znieczulenie komputerowe to akurat bajer i komfort, na jakość leczenia nie wpływa.
najważniejsze to, że bardziej niż oszczędzić stówę chcesz mieć najlepszą jakość leczenia, bo wtedy przez
@affairz: no nie wiem jak tak całe życie i żyje. ale ogranicza się do ubytków czy usuwania kamienia. na szczęście. Przecież normalnie zakłady mają umowy z nimi więc nie różni się to niczym jakbyś szedł do prywaciarza tyle że masz refundowane najtańsze opcje, np plomby srebrne zamiast białych, ale te srebrne lepsze.
jeśli robili bez powiększenia (mikroskop lub chociaż lupy) i bez koferdamu (niebieska guma zakładana zamiast wacików) to przepłaciłeś. jeśli z tym i tym to cena super.


@affairz: żenujące. może jeszcze za założenie świeżych rękawiczek mamy dopłacać.
  • 0
@affairz trochę bym chciał jeszcze pożyć, 26 lvl. Generalnie to na zębach założyłem sobie że nie będę jakoś strasznie oszczędzał, chciałbym jednak żeby za tym założeniem szła jakość. Z tych rzeczy które wymieniłeś to tylko znieczulenie komputerowe :/ Koferdamu nie było, mikroskopu nie było, przy robieniu zęba robione zdjęcia przed i po taką małą kamerką z doświetleniem. Dodatkowo przed tym wszystkim pantomogram dla lepszego rozeznania (100zł)