Wpis z mikrobloga

@rampage1234: Dywidendy z yieldem 3%+, corocznym wzrostem dywidend 8%+,wypłacające te dywidendy nieprzerwanie od minimum 15 lat, nie kupowane po PKC tylko kiedy obecne PE znacznie odbiega od 10-letniej średniej (oczywiście w dół). Na 35 lat do przodu moim zdaniem najlepsza opcja. O szczegółach to można encyklopedie napisać.
@dilven: Różnica jest taka ze on ma kapitał, który chce zabezpieczyć. Ja preferuje mieć na starość renty z dywidend a nie się wyprzedawać z papierów, których cena może być akurat wtedy na nielogicznym minimum.
@card_man: był, ale tam nie robisz takiego siana jak na blogu, szkoleniach i książce. zresztą z tego co opowiada, to wtedy żył na tyle bogato, że miał raczej długi niż majątek. a z "finansowej fortecy" z samej przedsprzedaży (!!!) zarobił luźno licząc ponad bańkę
@dilven: SP500 daje średniorocznie 8.5% + coś tam kapnie z dywidend. Moim zdaniem można kombinować jak chce się te 8.5% przebić, w innym wypadku branie 4% zamiast 8.5% to ponad połowa przyszłych potencjalnych zysków.
@Energy5555: ja tam go lubię, głównie dlatego że stara się wszystko wyjaśnić prosto i namawia ludzi by nie żyli na kredyt.

Co do jego inwestowania, to ma kapitał, ma wiedzę, robi co chce. W książce/blogu/podcastach wyjaśnił dokładnie dlaczego tak robi. Portfel inwestycyjny ma jawny, także można obserwować co tam robi i wyjaśnia dlaczego. Jak ktoś umie lepiej, to nie musi go oglądać/słuchać/czytać bo po co?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Energy5555: na początek może być. Ja mam jego dwie książki, obie się zwróciły a jakoś drogie nie są. Jedna jest o zarządzaniu budżetem a druga to ta jego forteca. Piszę raczej o bezpiecznym inwestowaniu więc kolosalnych zysków nie ma się co spodziewać. Najważniejsze, że robi to ludzkim językiem. Więc mnie on pasuje bardzo i mogę polecić. Wiadomo, że z czasem jak się czlowiek wkręci to jego rady mogą przestac wystarczać, ale