Wpis z mikrobloga

Ruszył hobbystyczny odzysk ogniw 18650 na budowę powerwalla do zasilania domu (pierwsza wersja około 8-9kWh).
Prawie 240 baterii z laptopów czeka jeszcze na rozebranie.

Powiem tak: rozbieranie baterii laptopów wciąga jak orzeszki ziemne. Na jednej na pewno nie skończysz jak zaczniesz.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fotowoltaika #offgrid #elektronika #hobby
Pobierz Y.....n - Ruszył hobbystyczny odzysk ogniw 18650 na budowę powerwalla do zasilania do...
źródło: comment_1649763237fzCeb2Br2U6yRfDqSgzx8w.jpg
  • 83
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YoureGoingDown: jak to skupujesz ? Z aukcji używki czy jak ? Dwa mam też foto ale wiadomo sieć nie przyjmuje myślałem żeby kupić te bateria chociaż na razie koszty jak za zakup foto
@aleksander_z: ja nie wiem co Wy tak z tymi pożarami, wiadomo, że Li-ion nie są super bezpieczne, ale każdy ma domu takich baterii co najmniej kilka i cały czas je ładuje (laptopy, telefony), chcę zastosować dobry BMS, dodatkowo zabezpieczenia termiczne oraz kontrolery napięcia szeregów - nie wspominając już o bezpiecznikach na każdym szeregu pod pakiety, powinno być bezpieczniejsze niż ładowanie laptopa czy telefonu, który może wywołać pożar. Dodatkowo raczej umieszczę powerwall
@pacuja: masz jakiegoś pecha albo ja mam na razie szczęście, mam średnio 5-6 ogniw dobrych z dobrą rezystancją wew. i pojemnością, wychodzi mnie to około 65groszy za sztukę (średnio 1700mAh = 6,29Wh) 1kWh = 158 takich ogniw 158 * 65groszy = 103zł za 1kWh, więc masz racje za 10kWh zapłacę 1000zł i kupę pracy, która jest moim hobby i sprawia mi przyjemność, teraz zobacz ile 10kWh Li-ion (gotowy powerwall) kosztuje, bo
@pacuja: liczy się rezystancja wew., pojemność nie ma znaczenia w szeregach zbudowanych z setek ogniw, więc to jest ważniejszy parametr do budowy powerwall IMO, dodatkowo nie planuję obciążać jednego ogniwa więcej niż 0,7-1A, chciałbym docelowo zejść poniżej 0,5A na ogniwo w trakcie rozbudowy