Wpis z mikrobloga

Kto buduje miasta?

Kto buduje maszyny, które utrzymują cywilizacje? Kto je konserwuje i rozwija?


@lexico: a kto rodzi i wychowuje dzieci? myślisz, że cywilizacja to jest tylko budowanie miast i maszyn?

Mężczyźni mają to po prostu zapisane w
  • Odpowiedz
to po co walczysz o aborcję? Ile dzieci już urodziłaś? dlaczego baby nie rodzą tyle dzieci ile kiedyś? Teraz to ni mo bab, kiedyś to były baby.


@stray_dog: ile miast zbudowałeś?

system patriarchalny jest naturalnym systemem, który wytworzył się samoistnie, a nie przez
  • Odpowiedz
@lexico: Cywilizacja – poziom rozwoju społeczeństwa w danym okresie historycznym, który charakteryzuje się określonym poziomem kultury materialnej, stopniem opanowania środowiska naturalnego i nagromadzeniem instytucji społecznych.

Ty nawet nie wiesz czym jest cywilizacja, a się kłócisz kto ją tworzy. A wiedzę czerpiesz z jakiś filmików na YT, bo badania to pewnie w życiu żadnego nie przeczytałeś

EoT, bo mi IQ spada od dyskusji z mało bystrymi seksistami
  • Odpowiedz
całych miast nie zbudowałem, bo to niemożliwe, ale miałem tyci tyci wpływ na tyci tyci czyjeś domostwo.


@stray_dog: no to gdzie tyci tyci wpływ na czyjeś domostwo, a gdzie to majestatyczne budowanie cywilizacji. Wszyscy są tyci tyci trybikami w procesie rozwoju cywilizacyjnego, zarówno mężczyźni, jak i kobiety

skoro sama twierdzisz, że baby są od rodzenia i
  • Odpowiedz
No dobra, ale zastanawia mnie, czy taka babka, która chce zmian, np. Ty, czy byłabyś skłonna do tego żeby zrobić zamianę? Że Twój partner wychowywałby dziecko/dzieci, a Ty zarabiałabyś wtedy pieniądze?


@stray_dog: pewnie są kobiety skłonne do takiego układu, ale jeśli pytasz o moje osobiste preferencje, to wolałabym mniej więcej równy podział obowiązków, tzn. oboje z partnerem pracujemy zawodowo i angażujemy się w życie rodzinne

Nie, ruchy feministyczne nie dążą do równości płci, podam mój ulubiony przykład. Aborcja prawna, feministki tego nie chcą, więc gdzie tu
  • Odpowiedz
@juzwos: czy ty jesteś debilem i lyknales taniego clickbaita, czy świadomie manipulujesz? Przecież ten tytuł to odniesienie do jednej z opisywanych książek (opis swoją drogą to opis kiepściutki, bo babka w zagładzie 90% dostrzega "przejęcie wszystkich stanowisk" przez kobiety, ale tylko tych na szczycie drabinki. Niby że fajnie że baby w polityce bo tak lepiej, ale kto miałby utrzymywać infrastrukturę (totalnie zdominowana przez mężczyzn) to już kwestia nieistotna.

To nawet
  • Odpowiedz