Wpis z mikrobloga

Smutno mi bardzo, jakoś kilka godzin temu moje koty bawiły się i wariowały po mieszkaniu. W pewnym momencie usłyszałem hałas z kuchni, wchodzę patrzę, a tam fontanna na wodę rozwalona, cała woda rozlana na ziemi. Najgorsze jest to, że wczoraj pod stołem w kuchni zatrzymał się robot sprzątający i on też został zalany wodą i to bardzo. Rozłożyłam go na części, czyli wyciągnęłam szczotkę i pojemnik, powycierałam i ech. Czuję, że został porządnie zalany. Nie zdziwie się jak już się nie włączy ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • 8
@poorepsilon: Odepnij zasilanie i baterie jak najszybciej. Osusz dobrze z zewnątrz ile możesz ręcznikami. Nie podłączaj go do zasilania dopóki robot nie będzie rozebrany do gołej płyty głównej i zostanie usunięta wilgoć z całej elektroniki. Inaczej tylko pogorszysz sprawę i spowodujesz większe szkody.

@poorepsilon: koniecznie odepnij baterię. Jak to roomba, to baterię się prosto wyciąga. Tylko kilka śrubek odkręcasz od spodu. Poproś kogoś kto może Ci go rozebrać lub zleć serwisowi. Jak wilgoć zostanie na pł. głównej(a zostanie bez rozebrania) to po jakimś czasie korozja strawi elektronikę i będzie po robocie. Nawet jak będzie działał po paru dniach.