Wpis z mikrobloga

Planuję w maju z różowym wycieczkę do jakiegoś włoskiego miasta na 3/4 noce. Ciężko mi oszacować, które z miast będzie odpowiednie, bo mam małe doświadczenie w podróżowaniu. Który wybór byłby najlepszy na taką wycieczkę? Oczywiście w grę może wejść również zwiedzanie okolicznych miejscowości i atrakcji. Wg możliwych lotów opcje są takie:
- Bolonia
- Katania
- Cagliari
- Rzym
- Piza
- Lamezia Terme

Coś doradzicie?

#wlochy #podrozujzwykopem #podroze
  • 16
@fornix996 Każdy.
Tylko jeśli ma być ekonomicznie to od razu wykreslcie Sardynię bo baza noclegowa jest tam skromna przez co i drogą.
Poza podobno jest przereklamowana, niby może być na dzień ale z kolei jest dość daleko na inne wycieczki.
Catania bardzo fajna tylko musicie dodać Syrakuzy, Taormine i ew. Etnę. Jeśli ma być na spokojnie bez biegania też ok.
Bolonia fajna na jeden dzień, albo baza wypadowa na Florencję ale tam
@MojWlasciciel: A czy na Rzym to nie będzie za krótko?

@fornix996

Tak i nie.
Jeśli chcielibyście odchaczyć wszystkie ważniejsze muzea to zdecydowanie.
Bez muzeów to można Rzym zobaczyć i w dzień podczas jednego spaceru bo wszystko pozna zaznaczyć po drodze...a potem każdego dnia to miasto odkrywać na nowo i na nowo wcale się nie nudząc.
@fornix996: ja brałabym Lamezia Terme i stamtąd udałabym sie do Tropei - coś cudownego, byłam we wszystkich regionach Wloch, ale Tropea to po prostu szał. Możecie zrobić pociągami inne miejscowości wzdluz wybrzeza i jesli bierzecie pod uwagę wydanie trochę euro więcej, to bardzo polecam wycieczkę na Wyspy Liparyjskie (od maja są promy wycieczkowe z Tropei). Stromboli jest mega ciekawe, warto się wybrać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@silesianist: @fornix996: z Pizy można się dostać do Florencji (godzina pociągiem), Sieny, Lekka, oraz nawet Cinque Terre, o ile ostatnie to dwie h pociąg to reszta w godzinę max, więc nie ma tak źle
@silesianist: Dzięki. Rzym byłby super. Ale tak właśnie patrzę to niestety akurat loty się bardzo słabo układają i wychodzi tylko z 2 pełne dni.

@bulba1605: Piękne okolice. I całkiem nieźle cenowo wychodzi. Trochę się obawiałem, że sama Lamezia Terme to jest małe miasto, ale widzę, że połączenia są niezłe z innymi ciekawymi miejscami.

@Konkol: 3 pełne dni wychodzą w tym przypadku, więc chyba udałoby się kilka rzeczy zobaczyć. W
@fornix996: sama lamezia jest nieciekawa, a dworzec jest daleko od miasta. Szkoda czasu na nocowanie tam i komunikację miejską, lepiej odjechać gdzieś poza miasto.
Katania moim zdaniem jest okropna, jeśli już macie tam jechać, to uciekajcie od razu do Taorminy albo do Syrakuz.
Bolonia jest miła, ale droga - ciężko znaleźć rozsądny nocleg <300 zł.
@fornix996: Piza jest mocno przereklamowana, oprócz wieży nic tam prawie nie ma.

Na Twoim miejscu poleciałbym do Florencji i zahaczył o Cinque Terre. Ewentualnie Rzym + Tivoli.

Weź pod uwagę, że im dalej na południe tym taniej, więc Katania najmniej zaboli po kieszeni.