Wpis z mikrobloga

Elex 1 przejsznięty,
I teraz tak bo nie wiem jak ocenić mam mieszane uczucia.
Walka- fajne systemy walki ale #!$%@? balans po całości, żadna wcześniejsza gra oprócz g3 u pirani nie była tak niesprawiedliwa i bardzo mi się to nie podoba.
Rozwijanie statystyk- pomysłowe choć albo ja coś pominąłem albo piranie zapomniały o rzeczach które podnosiły statystyki na stałe np. różne kwiaty eliksiry i tabliczki jak z g2 czy chramy bogów etc, tego tu nie ma w ogóle. Można ulepszać broń ale to już było w risenie 2 i 3 jak dobrze pamiętam, są eliksiry elexowe ale one dają nam małą ilość statystyk do rozdania we własnym zakresie tylko to jest trochę słabe bo przy okazji rośnie nam oziębłość w każdym razie moim zdaniem zmiana na -

Jeszcze co do balansu, grałem na łatwym a na końcu w pełnym ekwipunku paladyna kleryków i 77 w budowe skex miał mnie na 5 ciosów.

Wielki świat który w większości jest pusty nie ma nic tam ciekawego oprócz ładnych widoków bo grafika jest fajna, ale wypełniony zapychaczami

wątki questów są nawet ok ale ktoś tu chyba #!$%@?ł nagrywanie dialogów bo często to się kupy nie trzyma

Krainy są ok ale xakor jest słabą krainą ciągła zamieć i nic nie widać super sprawa...

Plecak odrzutowy super sprawa, na początku mi się średnio podobał potem bardziej.

Questy ze znacznikami to już było ale ok, teleporty ok, ekwipunek jest strasznie zagmatwany ale niech będzie, ceny u handlarzy z dupy kompletnie, kryształków ciągle brakuje itd itd.

Nie chcę męczyć bardziej tej gry, gdyby całkiem mi się nie podobała to bym nie ukończył. Nie spodziewałem się wiele ale rozczarowałem się. Wcześniej się dziwiłem że ludzie dają tej grze niskie oceny, dałbym 5/10 ale ze względu na piranie niech będzie że 5,5/10. Niestety jest tu zbyt wiele niedoróbek, mam wrażenie że przed premierą nikt nawet nie sprawdził tej gry a potem nie wydali żadnych patchy bo już nie dało się tego ratować...

Spróbuję jak najszybciej ograć elexa 2, ale nie spodziewałbym się fajerwerków szczególnie że E2 ma gorszą ocenę na metacritic niż E1.

#elex #gothic #risen
  • 2
@SargonofAkkad: jak Elex dla Ciebie to 5,5/10 to Elex 2 będzie 2/10 :) Elex 2 na początku wydaję się całkiem fajny ale im dalej tym gorzej 3-4 rozdział to już w ogóle dramat i bezsensowne tracenie czasu. Dobrze, że można przebiec większość "misji" bo bym tego nie skończył a jestem wielkim fanem tego typu gier w szczególności tych od piranii.
@SargonofAkkad: No są przecież eliksiry Elexowe dające po kolei PD, punkty statystyk i punkty umiejętnośći. Można ich robić w nieskończoność wykorzystując bug na kasę i mieć wszystkie umiejętności.
Nie ma znaczenia ile miałeś punktów w budowę, siłę, zręczność bo one nie zwiększają obrażeń, życia. Są tylko barierą do nauki umiejętności i założenia ekwipunku. Balans nie istnieje bo bronią białą nie jesteś w stanie dojść do obrażeń jakie mają blastery. Sama fabuła