Wpis z mikrobloga

Czołem wszystkim podróżniczym Miraskom! Planuję zrobić stopem trasę pic rel. Chciałbym zacząć od Panamy w połowie lipca i dojechać na północ do Mexico City pod koniec września. Ma ktoś doświadczenia w podróżowaniu przez Amerykę Środkową w trakcie pory deszczowej? Chętnie przyjmę każdą poradę!

#podroze #podrozujzwykopem #amerykapoludniowa #ameryka #autostop #pytanie

trogatelnaya_raduga - Czołem wszystkim podróżniczym Miraskom! Planuję zrobić stopem t...

źródło: comment_1649428791KV0ISAMyhsPM1AumNy2Ryz.jpg

Pobierz
  • 5
@Beneczeq: zamiast tego zjechałem zachodnią afrykę (od Maroka do Gwinei Bissau i ciut na wschód).
Senegal i okolice też leża w tropikach i przygotuj sie na codzienny deszcz. Tak co 3/4 dzien padało bardzo mocno, zdarzają się też podtopienia miast, czy dróg. Zazwyczaj jednak to godzina/dwie i przechodzi. To co jednak bardzo przeszkadza to wilgoć. W takich 28 stopniach przy 90% wilgotności ciężej jest wytrzymać niż w 45 stopniach na pustyni
@trogatelnaya_raduga jakieś tipy co do Gwatemali dla podróżnika z zerowym doświadczeniem? Z jakimiś kosztami na miejscu się liczyć?
No i przede wszystkim czy Twoim zdaniem na własną rękę, będąc żółtodziobem da się sensownie ogarnąć tak odlegly wyjazd?