Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś rozmyśla nad zakupem roweru na ten sezon to radzę - kupować szybko co jest ;)

Wystawiłem swojego gravela na olx i po 2 dniach miałem 455 wyświetleń i 6 kupców zdecydowanych przyjeżdżać i płacić. Co ciekawsze - za cenę wyższą o 1100 zł niż dałem 3 lata temu (ok, dorwałem wtedy świetną promocję).

Nie lubię siać fermentu i paniki, ale sam szukałem nowego roweru kilka miesięcy temu i kolorowo nie jest. Pomijam kwestie ceny ale dostępność to zupełnie inna para kaloszy.
Pojedyncze rozmiary, dostępność 'w 1szym kwartale' lub 'na wiosnę' (bez konkretów bo tych nie znają), niektóre sklepy całkowicie wyprzedane z marek.

A to wszystko grubo przed 'oficjalnym' sezonem. Poczekajmy na ciepłe weekendy to się dopiero zacznie ;)

#rower #rowery #mtb #gravel #sport
ATAT-2 - Jeśli ktoś rozmyśla nad zakupem roweru na ten sezon to radzę - kupować szybk...

źródło: comment_1649410756654Zlma5ApzbYaKySqPJpf.jpg

Pobierz
  • 38
@ATAT-2: mnie najbardziej bawi, że wszyscy się kapnęli, że wystarczy dodać słowo gravel w tytule ogłoszenia i wyświetlenia same rosną. W sumie sam tak przełaja pchnąłem w ubiegłym roku, poszedł w mniej niż 24h.

@Darknes17: jw - dopisz gravel ;)
@kobrys13: No to jeszcze za mało przejechałeś. Notorycznie pękające obręcze w kołach lub wyrywanie się nypli z obręczy. Nie ważne czy koła 700c czy 650b. Wyrwane inserty w widelcu przy pierwszym użyciu i zwalanie winy na użytkownika. Nie ważne, że przykręcane dynamometrykiem. Rama poobdzierana od spodu bo skopana linia łancucha (wersja 2x). Korby z chinoleum, suporty najtansze Neco powsadzane. Ogólnie jak za takie pieniądze to dramat straszny.
@ATAT-2: W styczniu za carbonowego przełaja na ultegrze dałem 9 koła. Teraz kosztuje 14.

W lutym 2021 za carbonowego gravela na GRX 400/600 dałem 10k (koła też gorsze niż w przełaju, ot - osprzęt raczej 1,5 półki niżej). Miesiąc później podrożał o 2 tysiące. teraz ostatnio o kolejny tysiąc. :)
@Mr_Trabalski: Ze obrzęcze pękają to wiem, ale też Rondo wszystkie wymienia jak leci na nowe. Od modelu 2021 jest inny producent obręczy, problem podobno rozwiązany.

Napęd mam 1x więc nie wiem czy linia łacucha jest zła - u mnie póki co i od góry i od dołu rama jest czysta. Lepiej jak w szosie mojej :)

Korbe mam Sram, jest ok. Support też bodajże srama jeszcze.

Ja nie narzekam - przyznam
@ATAT-2: Ostatnio zastanawiałem się czy nie sprzedać mojego treka fx3 (fitness). Ale jak widzę obecne ceny i dostępność części to stwierdziłem - niech leży ;)
Jak obecny mi się zepsuje lub nie będę mógł kupić części to się przesiądę i przeczekam cenowe wariactwo :P