Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#budujzwykopem #budowadomu

Cześć,
Firma, która będzie robić u mnie tynki wewnętrzne zasugerowała, żeby na poddaszu użytkowym na ścianach kolankowych przykleić styropian do belki. W ten sposób tynkami pojadą aż pod same belki.

Zabrałem się do roboty, kupiłem twardy styropian na podlogowke i klej do styropianu. Ale teraz nie wiem, czy dobrze to zaplanowałem, mianowicie:

- maksymalna grubość styropianu jaka tam wchodzi to 4cm. Ja przyjąłem grubość 3cm. Taki styropian kleje do belki
- zatapiam siatkę elewacyjna narożna, która nachodzi na ścianę kolankową, a z drugiej strony przykrywa belkę.
- tynkarz to tynkuje i wszystko jest jak należy?

Albo może inaczej? Albo w ogóle pomysł jest bez sensu?

Fota z budowy do wglądu.
Pobierz ehisedi - #budujzwykopem #budowadomu 

Cześć,
Firma, która będzie robić u mnie tynki ...
źródło: comment_1649401697lg02eUYD33CojrtPsM522G.jpg
  • 6
@ehisedi: Generalnie to oni powinni to zrobic, ty ew dac styropian. Mozna styropian mozna ytong, lepiej ytong bo belka pracuje i oddycha. Lub styro klej do wienca
Słabe rozwiązanie, na styku murłaty i wieńca powstanie rysa, styropian i drzewo = grzyb z racji braku cyrkulacji powietrza, radzę założyć narożnik na wieńcu w poziomie, murłaty zaizolować wełna i zrobić zabudowę z gk w pionie, powstanie dylatacja.
@ehisedi: To sami mi zaproponował mój tynkarz, ale kazał położyć folię na murłatę/ścianę kolankową i do tego kleić bloczki solbet (chyba 4cm u mnie było, praktycznie sie licowało). Nie wiem czemu tylko kazał mi to robić zaprawą; ja poleciałem pianoklejem.
Dla pewności by sie dobrze trzymało dobijałem jeszcze gwoździami 8cm
@ehisedi ja nie kładłem tynku na ściany kolankowe. Zostawiłem to, potem przy ocieplaniu dachu przykleiłem do ściany gk, przy murlacie napchałem wełny żeby była ciągłość izolacji razem z wełna ze skosu.