Wpis z mikrobloga

@emilius: nie napisałem, że nie wypada pomóc, ale ładujemy w nich o wiele za dużo. Ukraincy mogą sie pchać do roboty, ale co z tego jak grubo ponad połowa to dzieci i starcy, a ci co podjęli prace to zaledwie 35 tysiecy.
@YKR23: no właśnie. Czyli standardowa gadka. Trzeba pomóc ale przecież nie tak. A ja się pytam w takim razie jak? Bo po dupie od strony finansowej to przecież musimy dostać. No inaczej się po prostu nie da. Nie da rady dać komuś ciastko i dalej je mieć. A te nasze rządowe cymbały powinny startować o pomoc finansową do szeroko pojmowanego zachodu. Ale z zachodu to mamy w #!$%@? kar plus odsetki
@YKR23: ale przecież to w zasadzie jest robione. No chyba, że liczysz zniżki. W Zoo ostatnio widziałem, że mogą o parę złotych taniej wejść. Przecież oni na razie dostają po chyba 40 zł za dzień za osobę, plus 500 plus. A to pierwsze dostają nie oni ale ludzie którzy ich przyjeli. Przy obecnych cenach za wszystko w naszym pięknym kraju to akurat się wychodzi na zero. Weź pod uwagę, że Ukraińcy
już jakieś 200k ukraińskich dzieci dostanie kasę ( ͡€ ͜ʖ ͡€) 100 mln miesięcznie i rośnie xD


@prnppp: To jest około połowa miesięcznych kar, których głównym powodem jest Ziobro i #!$%@?ść obecnego rządu i nieco ponad połowa tego ile dostaje miesięcznie TVP za propagandę.

Za te 100 mln przynajmniej dzieci, które dom straciły sobie obiad zjedzą i zeszyty do szkoły kupią. Może któreś z nich zostanie w kraju
@prze_galant
@gucias W strefie euro jakoś nie muszą podnosic stóp. Polska szalała i rozdawała pieniążki na skalę większą niż robią to inne kraje (oczywiście proporcjonalnie), które sa o wiele bogatsze, by kupić wyborców, bo to nie jest dalekowzroczny program socjalny. To teraz są tego konsekwencje.
@Karp_Molotow: Jasne, że polityka PIS miała wpływ na poziom inflacji w PL, ale wojna również. Pisanie, że wojna nie ma wpływu na inflacje jest tak samo głupie jak pisanie, że polityka PiS nie ma na to wpływu. UE póki co stosuje inne metody spowolnienia inflacji, ale jest duże prawdopodobieństwo, że za jakiś czas też zaczną podnosić.
@e_m_p: a twoi rodzice będą jeść chleb z margaryną. Co ja mówię chleb, ziemniaki
Może dajmy wszystkim po tysiaku, a co tam. Ściągamy kogo się da, może oddadzą kiedyś w podatkach