Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PEPE_Le_Sfont: 2500k jest tak #!$%@? że spokojnie będzie działał przy takim syfie. Wiem bo w swoim starym kompie miałem 2500k i przez jakieś 10 lat miałem stockowe chłodzenie i nigdy nie zmieniałem pasty na procku. W końcu się zorientowałem że wszystkie 4 rdzenie podczas gry mają 96-98 stopni co mnie tknęło, że może warto jednak zadbać o to. Nie wiem nawet ile lat to działało w takim stanie XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PEPE_Le_Sfont: co ludzie mają za obudowy ze im tyle kurzu leci? Mój stary komp co chodził z otwarta obudowa(bo brak przewiewu) tyle kurzu nie miał xd
Teraz mam jakas silentiumpc z kratkami i kurz sie ino osadza na zewnątrz kratek, co jakiś czas przemyje pod kranem i wewnątrz to dosłownie jak nówka sztuka komp a nie czyszczony od kilku lat xd
Nie rozumiem, chłodzenia wodnego, skoro one nadal jest powietrzne


@H13D: @Jarek_P:

1) W wodnym chłodzeniu płyn przenosi ciepło chłodnicę, która ma dużą powierzchnię i jeden bezszelestny wiatraczek odbiera dużo więcej ciepła niż dmuchawa na procesorze

2) Ciepło przy takiej konstrukcji jest wywalane poza obudowę

Robiłem sobie 2 kompy na wodnym i mocne procesory na pełnym obciążeniu nie przekroczyły nigdy 37°, na powietrzu to nieosiągalne