Wpis z mikrobloga

Kupujecie sami wszystkie części czy mechanik kupuje?
Ja sobie tak myślę, że żaden mechanik mi nie powiedział jakiej firmy kupił różne części oprócz sprzegła i klocków/tarcz...

#samochody #mechanikasamochodowa #motoryzacja

kto kupuje części?

  • sam 35.1% (54)
  • mechanik 64.9% (100)

Oddanych głosów: 154

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kidi1: upusty na czesci warsztaty maja od 30 do 50%, czasami wiecej. Warsztat zarabia podwojnie, na robociznie i na czesciach ktore maja taniej niz allegro.
  • Odpowiedz
@W_goracej_wodzie_company: Ja serwisuję samochody w Bosch Car Expert, więc zwykle są to części Bosch. Ostatnio wymieniałem pompę wspomagania i na Allegro najtańsza nowa kosztowała prawie 700 zł, a w Boschu po zniżkach zamówili mi za 480 zł. Także nie bawię się w samodzielne szukanie okazji na części, bo uważam, że w ogólnym rozrachunku wychodzi mniej więcej na to samo, a ja nie tracę czasu. No i gdybym zamawiał sam to
  • Odpowiedz
@kidi1: czyli masz jako klient (os.fizyczna) drożej za usługi niż jakby usługę świadczył nievatowiec. No chyba, że jesteś przedsiębiorcą. I przez obroty na częściach możesz stracić zwolnienie z vat.

Oczywiście każde usługi mają swoją specyfikę

  • Odpowiedz
@W_goracej_wodzie_company: Sam naprawiam - sam kupuję. Często też sam kupuję jakieś części jak robię coś u mechanika, bo znajomy załatwia mi zniżki tak wysokie,że mechanicy są w szoku, że można było tak tanio kupić,a le to dotyczy takich droższych części - półoś, pasek rozrządu itp. Jakieś tanie rzeczy, to lepiej zostawić mechanikowi - oszczędność czasu.
  • Odpowiedz
@W_goracej_wodzie_company: ja zawsze kupuję swoje, bo już kilka razy auto mi kwitło w serwisie ze względu na brak zamienników konkretnej marki w hurtowni i musiałem sam organizować na hura.

Mojemu mechanikowi to nie przeszkadza, ponieważ zawsze proszę go o zamontowanie nowych części porządnych firm, a nie najtańszego chińskiego gówna.
  • Odpowiedz