Wpis z mikrobloga

Czeka mnie wymiana płynu hamulcowego w CBF500 z ABSem, jest to jakoś skomplikowane? Różni się to od wersji bez ABS?


@19ludwik91: wbrew pozorom nie wiem czy jest sens robić to samemu. Zadzwoń do mechanika i zapytaj a nawet do ASO, cena może zaskoczyć i się okaże, że szkoda się babrać.
  • 0
@ksiak około 100€ to kosztuje tu gdzie pytałem.
Mam dojście do warsztatu i mechanika-amatora (ale samochodowego) on mi pomoże. Pytam bo zawsze dobrze zebrać wiedzę przed zajęciem się tematem;)
czyli nie ma tam jakichś odpowietrzników, zaworków i innych dzikich akcji na co trzeba uważać?


@19ludwik91: Nie, robisz dokładnie tak samo, jak w układzie bez ABS. Jedyne czego musisz pilnować, to poziom płynu w zbiorniczku, żeby pompa nie pociągnęła powietrza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@19ludwik91: żadna różnica czy z ABS czy bez, pompa i układ absu poprostu przenosi płyn w stanie spoczynkowym zamyka obwód/daje ciśnienie z pompy WSTECZNE tylko gdy ABS działa i odblokowuje hamulec by zapobiec blokowaniu koła), więc i się odpowietrzy normalnie.
@19ludwik91: poszukaj sobie filmów na yt odnośnie odpowietrzania tego modelu, najłatwiej będzie. Odnośnie upierdliwych hond - mam u siebie do zrobienia wymianę płynu w sc59 z c-abs, jest to 8 stron pdf krok po kroku a pojedynczy błąd wymaga startu od początku