Wpis z mikrobloga

@korin_: Ja to w sumie myślałem że ludzie chomikujo ale teraz ktoś mi na PW właśnie napisał że na UA i w RU miała miejsce produkcja dużej części oleju słonecznikowego i to w sumie też może być powod
@EvineX: @aptitude Obecnie w DE to panika jak u nas z papierem toaletowym. U nich od trzech tygodni braki oleju w sklepach a u nas gdzie nie byłem to praktycznie full i każdy typ na półkach. Trochę było mniej na początku wojny bo ludzie na zbiorki brali.
I ciekawostka bo w DE to głównie olej i mąka się wyprzedaje ( głównego olej). Akurat bez oleju potrafię sobie wyobrazić życie więc mam
U nich od trzech tygodni braki oleju w sklepach


@lotnik939: Tak szczerze, to nie zauważyłem, aby były jakieś braki u nas na Bawarii, jedynie jedno ograniczenie, że możesz kupić tylko jedną butelkę oleju, ale już mąkę możesz kupić ile chcesz, przynajmniej w Edeka czy Penny.

Jutro mogę pstryknąć zdjęcie z sklepu.
Jak ludzie będą robić zapasy po 5-10 sztuk to będą braki


@Lizbona: Co dobre, nie da się kupić więcej niż jedną butelkę, bo zabierają przy kasie i sprzedają tylko jedną.

Ale to przecież łatwo obejść, idziesz kilka razy do sklepu w ciągu dnia...
Powinien być olej na kartki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo jakiś system, aplikacja/karta który każdy obywatel musi posiadać aby dokonywać zakupów, wtedy kraj łatwo
@Lizbona: Albo skaner linii papilarnych przy kasie jak u nas w Netto, służy tylko jak pracownik chce sobie coś kupić i wtedy będzie odliczane z jego miesięcznego wynagrodzenia, ale można przerobić to w prosty sposób dla klientów :3

Tylko nie wiem czy to legalne..