Wpis z mikrobloga

Podsumowanie dnia 05.04.2022 (41 dzień wojny)

Kijów i okolice

Żytomierz i okolice

Z tych rejonów wojska rosyjskie się wycofały.

----

Czernihów i okolice

Ukraińskie oddziały kontynuują zabezpieczanie i czyszczenie terenów opuszczonych przez Rosjan.

----

Sumy i okolice

Widziano oddziały rosyjskie wycofujące się z Putywla oraz Burynia, natomiast nie ma sygnałów mówiących o tym, aby oddziały ukraińskie wkroczyły do tych miast.

----

Charków i okolice

Ukraińskie oddziały zatrzymały rosyjskie natarcie w kierunku Barwinkowa. Rosjanie dotarli do Sulyhiwki oraz Dowhenki - na ten moment brak doniesień na temat sytuacji w miastach, nie wiadomo czy Rosjanie kontrolują te miejscowości w całości czy tylko w części. Ostrzał artyleryjski przedmieścia Charkowa wciąż trwa.

----

Lugansk i okolice

Rosjanie zajęli zajezdnię kolejową w centrum Popasny. Ukraińskie źródła donoszą, że północna i zachodnia część miasta wciąż znajduje się pod ich kontrolą. Walki w Rubieżnym oraz Lisiczańsku wciąż trwają, brak doniesień o znaczących postępach w rosyjskiej ofensywie.

----

Donieck i okolice

Rosjanie ostrzelali Awidiwkę oraz Mariankę. Brak zmian w kontrolowanych terenach.

----

Zaporoże i okolice

Cisza...

----

Mriupol

Ukraińska 503 brygada zaprzecza rosyjskim doniesieniom o kapitulacji oddziału. Na ten moment brak pewnych informacji na temat sytuacji w mieście, ani czy wideo było sfabrykowane.

----

Mikołajów i okolice

Cisza...

----

Chersoń i okolice

Wieś Pravdyne została praktycznie zrównana z ziemią przez ostrzał artyleryjski (nie wiadomo/nie padno czyj). Lokalna rada mówi, że zostało zniszczonych aż 90% domostw.

----
#wojna #infozwojny #ukraina #rosja
  • 3