Wpis z mikrobloga

Potrzebuję dobrego okulisty w #warszawa, niestety mój długoletni okulista ze Szczytna Dr.Lewalski niedawno zmarł. Mam nie dużą wadę około -1 i -1,25 na oczach, przez ostatnie półtora roku nosiłem soczewki (konsultacja była u innej okulistki), aczkolwiek zaczęły być one dla mnie torchę problematyczne, doszło do tego że niechcąc ich zakładać i zdejmować, nie nosiłem ich prawie wcale, zakładałem je tylko do prowadzenia auta itd. nie wiem czy tylko ja tak miałem, ale w ciepłych czy klimatyzowanych pomieszczeniach, te soczewki na momenie wysuszało, i sprawiało mi to mega dyskomfort, i zmęczenie oczu w 5 min. Często też boliwała mnie głowa, domyślam się że to przez brak ostrości widzenia, podczas nienoszenia soczewek. Planuję dokonać operacji laserowej, ale jeszcze chce ponosić chwilę okulary i ustabilizować w pełni wadę. Czytałem poprzednie wpisy. Wiele wykopków polecało optometrystów np. "www.optometrystka.pl" , i że niby czasem, takie osoby bardziej fachowo podchodzą do tematu z zakresu doboru szkieł czy zbadaniu wady itd. Nie wiem co o Tym myśleć, proszę o radę.

#okulary #okulista #optyk #wzrok #optyka #soczewki
  • 10
@LevoTree: wysuszanie to kwestia najprawdopodobniej średnich soczewek. Ja próbowałem kilku różnych i w zasadzie dobrze chodziło mi się tylko w Air Optix Night & Day Aqua. Ostatnio nie nosze wcale bo wybrałem po prostu okulary korekcyjne z przyciemnieniem (soczewki nosiłem do auta + okulary przeciwsłoneczne)

Ogólnie możesz też dorzucic jakies krople nawilżające
@LevoTree: Jeśli chodzi o dobór okularów czy soczewek to do optometrysty się udaj. Jeśli masz poważne suche oczy to do terapii warto włączyć okulistę. Ja bym się udała najpierw do optometrysty, jako, że sama nim jestem a jeżeli nic się nie uda dobrać czy poprawić to do okulisty odsyłam, który zajmuje się suchym okiem. A i taka uwaga w pomieszczeniach z ogrzewaniem czy z klimatyzacją wiekszość osób czuje dyskomfort, bo siedząc
@Aiween: Ja chodzę w ACUVUE OASYS FOR ASTIGMATISM, stosuję też ich ten Acuvue RevitaLens jako płyn do czyszczenia i przechowywania soczewek. Krople stosowałem dosyć dobre bo Thealoz Duo ale nadal bez większego efektu dla komfortu użytkowania. Dodam że soczewki noszę te 2 tygodniowe, no ale nawet po założeniu po pierwszym dniu, było wysuszanie w owych sytuacjach, dodam też że dobierałem je wraz z okulistką, i sprawdzała jak leżą itd. . No
@phoropter: ostatnio pracowałem dużo przy komputerze, możliwe że oczy stały się wrażliwsze. No ale to i tak był home office, i wtedy i tak nie zakładałem soczewek. Mam lekki ostygmatyzm około -0,75 na jednym i drugim oku, możliwe że trochę mniejszy, po patrzyłem z tej karti z soczewek ale accuvue ma tylko taki zakres. btw. optometrysta ma takie same sprzęty co okulista? Mi zalezy na idealnym dobraniu szkieł, sprawdzeniu wady i