Wpis z mikrobloga

Cały poprzedni rok przejeżdzilem w okularach Accent Stingray, z przezroczystymi soczewkami - a bo to raz słońce, raz wieczorem wyjdę i wracam po ciemku - a zmienianie soczewek podczas jazdy to też średnio mi pasuje, dodatkowo trzeba wozić etui.
Zastanawiam się nad fotochromami, z tego co wyczytałem to są jakieś dwa rodzaje - wolałbym takie, które są mniej ciemniejsze ale też bardziej przezroczyste jeżeli jest ciemno. W Polsce musiałbym pewnie zapłacić z 300-400 zł za znaczek, więc mam pytanie. Korzystał ktoś z jakiś fotochromow z Ali? Póki co rzuciły mi się te w oczy, wolałbym lekko większe niż takie z teledysku kalwi i remi.
#rower #gravel #szosa #aliexpress
majkel34 - Cały poprzedni rok przejeżdzilem w okularach Accent Stingray, z przezroczy...

źródło: comment_16492335894t4caE4Ty0hLy5CNo3QLyM.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@majkel34: Jak tanio to jest opcja na Decathlonowe fotochromy od Kalenji. Niby do biegania, ale nie sprawdzają czy rzeczywiście w nich biegasz. Przyciemnienia bardziej w granicach kat. 1-2. Z czasem reakcji bywa różnie i zależy to od natężenia promieniowania UV i temperatury. Decathlon pisze: Aktywacja = 30 sekund (niezależnie od temperatury), Dezaktywacja = od 1 minuty (powyżej 20°C) do kilku minut (poniżej 10°C). Z doświadczenia wychodziło mi
  • Odpowiedz
@majkel34: Rockbrosy spoko - używam ich praktycznie codziennie (jade do pracy jak jest widno a wracam po zmroku). Zaciemniają sie (wstępnie) dość szybko - pełne zaciemnienie niestety troszke trwa. Są bardzo wygodne (na twoim obrazku to czarne to guma - dużo modeli okularów po prostu jest plastikowa na uszach). Ogólnie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majkel34: jeśli chodzi o aliepxress to polecam Kapvoe, podróba Oakley Jawbreaker, fotochrom działa elegancko, rozjaśnia się w pełni tak że można w nocy jeździć.
  • Odpowiedz
@majkel34: też polecam rockbrosy - serio fajne są. Przyciemnienie od S0 do S2 w skali do S4, więc przy pełniej lampie będzie brakować, ale na szarówkę ideolo. Mają ogarnięte plastiki (super elastyczne), więc w razie wypadku krzywdy sobie nie zrobisz
  • Odpowiedz
Przyciemnienie od S0 do S2 w skali do S4, więc przy pełniej lampie będzie brakować,


@ujdzie: mi akurat nie brakuje ale dużą zaletą jest że wieczorem nie muszę szkieł zmieniać i mogę w nich ruszyć jak jasno i wrócić po zmroku bez zabawy w zmiany szkła itp. Bardzo sobie chwalę te modele.
  • Odpowiedz