Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie na lotnisku w Poznaniu i cholera zamienili komunikaty z angielskiego na ukraiński!
Pomagam Ukrainie finansowo i materialnie, mam pod swoich dachem matkę z dwójką dzieci z Urkaincy, znalazłem jej pracę, a dzieci zapisałem do szkoły. Piszę żeby nie było że jestem jakimś anyuchodzca czy ruska onuca.
No ale do cholery zamieniac angielski na ukraiński?!
#ukraina #uchodzcy
  • 14
@thecakeisalie: myśl człowieku! Na lotnisku miedzynarodowym zastępować międzynarodowy angielski tylko dla garstki Ukraińców którzy korzystają z połączeń lotniczych? Jak myślisz kogo jest więcej na lotnisku, obywateli całego świata czy Ukraińców? Już nie wspomnę że połowa Ukraińców nie mówi i nie rozumie ukraińskiego bo posługuje się rosyjskim. ¯\_(ツ)_/¯
@lemonic: a to w Poznaniu jest jakieś lotnisko? Kurcze, to przepraszam i na pewno nie wiem bo w życiu nie byłem na lotnisku w Poznaniu. Co tydzień mam 2 loty do roboty i do domu. Latam z wrocka, Warszawy, Krakowa, Katowic, nawet z Gdańska ( i tam wydaje mi się że normalnie mówią po angielsku). Po za tym zawsze czytam tablice informacyjne... Jakoś nigdy nie były mi potrzebne komunikaty głosowe.