Wpis z mikrobloga

@rysiekryszard:
Inflacja była przed wojną i pomoc Ukraińcom nic nie zmieni w inflacji.
Głodu nie będzie, to jest kompletna bzdura.
Ubóstwa nie przybędzie Polakom w wyniku Ukraińców. Czy ci Ukraincy doznają ubóstwa? być może, ale zwykli polacy nie doznają ubóstwa na wskutek pomocy Ukraincom.

Więc odpowiadajc ci na twoje pytanie.
Co w tym nieprawdziwego? Wszystko.

Poza tym pomoc ofiarom kacapów to nie tylko przyjemność ale i obowiązek za ponad 160 lat
  • Odpowiedz
@SirSherwood: żłobki, uniwersytety, służba zdrowia, developerzy mieszkaniowi itd. działają pro bono, wiem. Pomagać Ukraińcom? Tak. Z czyich pieniędzy? Z własnych. Rzad nie musi wyciągać siłą z kieszeni Polaków. Ty z pewnością dasz 500 zł miesięcznie, bo wiem, że jesteś dobrym Polakiem. A może już dałeś. Jak tak to z pewnością kolejna stówka czy dwie cie nie zbawią. I to jest pomoc szlachetna.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: O, jak sprytnie uciekamy od GŁODU UBÓSTWA, do podstawowych rzeczy jak żłobki, służba zdrowia i tak dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli jeszcze raz zapytam. Czy pisanie o tym, że zakceptujemy ubóstwo, głód i inflacje w kontekście pomocy Ukraińcom to jest prawda czy fałsz?
Kolejną bzdurą którą powielasz to jest fakt, że tak jakby tylko polski rząd i obywatele coś dawali, gdzie już USA nam ma
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: Ale z ciebie zwykły tchórz xD zero jakiegokolwiek odniesienia się. I ponownie zapytam, ale odpowiedzi od tchórza bez honoru nie oczekuje,

Czy pisanie o tym, że zakceptujemy ubóstwo, głód i inflacje w kontekście pomocy Ukraińcom to jest prawda czy fałsz?
  • Odpowiedz
  • 3
@waro ale przecież dobrze mówi, inflacje zwala się na Rosję A nie na beznadziejną polityke monetarną. Wszystko teraz co nieidize po myśli to wina ruskiej agentury. Na wykopie pięknie widać. Każdy kto myśli inaczej ten ruski i ruskie odpowiedzialne za wssystko co mi się nie podoba nawet za brexit xddd
  • Odpowiedz
@SirSherwood: nie, wywalone 24mld złotych (rząd szacuje, że pomoc tyle pochłonie) wcale nie zwiększy inflacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz skąd się te pieniądze wezmą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) będziesz tynk ze ścian wpieprzał jak chleb będzie za 20 zł po tegorocznych żniwach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waro: i dziwnym trafem tacy "wolnomyśliciele" powtarzają zawsze to co jest na rękę Kremlowi. No przypadek taki.

@slapdash: a komu jest na rękę inflacja, niedomagające łańcuchy dostaw, zawyżone koszty energii i paliw, etc.?
Jak już wymyślisz to będziesz miał wskazówkę czyje jest na wierzchu i czy to jest Kreml.
Warto zauważyć, że wojna na razie dotyka jedno państwo, a inflacja, wyjebongo na cenach mieszkań, wyjebongo na cenach energii, niebawem żywności,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiekryszard: Narzekać sobie każdy może, ale co byś chciał, aby zrobiono z tą inflacją?

@aegispolis: na dobry początek, przestano ściemniać, że to z powodu wojny jest inflacja i ogółem bida?

Potem nie wiem, od czego są ci co się znają na ekonomii i polityce monetarnej? Ale zaprzestanie tworzenia pustego pieniądza z dupy w co raz szybszym tempie wydaje się być niezłe aby od tego zacząć.
  • Odpowiedz
@prnppp: Pierwsze słysze o 24 mld złotych, jak chcesz możesz mi podlinkować. Kwote którą widziałem że rząd podawał to były 3 mld, i to były pieniądze z budżetu, a konkretnie rezerwy.
A i ps, dodruk 24mld złotych nie sprawi, że bedzie chleb latał po 20 złoty XDDD W sensie polecam spojrzeć na pare ostatnich lat w tym kontekście.
  • Odpowiedz