Wpis z mikrobloga

Wypowiem się typowo po polsku, naiwnie i romantycznie. Co niektórzy wyślą mnie do walki na Ukrainę i ogólnie uznają za rozemocjonowanego idiotę. Może słusznie, ale po przekroczeniu pewnych granic nie umiem już po prostu tłumić moralności chłodnym pragmatyzmem. I mimo wszystko nie jestem w tym sam, mnóstwo zwykłych ludzi ale i uznanych ekspertów wypowiada się w tym tonie.

Jeśli zachód/NATO pozwoli Rosji wygrać tę wojnę lub nawet wycofać się po wykonaniu planu minimum, bez większych konsekwencji od sankcji gospodarczych, to jesteśmy upadłą cywilizacją, której organizacje, wartości i umiejętność wyciągania wniosków z historii można spłukać w kiblu. Cywilizacją, gdzie sąsiada z domu obok można napaść, zgwałcić i zabić, my widzimy to przez okno, ale policja mówi, że nic z tym nie zrobi bo bandyci mają straszny ładunek, którym mogą wysadzić całe osiedle. Ale spokojnie, wiedzą kto to i zamrozili im pieniądze na koncie.

Czy w związku z tym wołam "szable w dłoń i jako NATO dołączajmy do wojny"? No nie, rozumiem kwestie polityczne, rozumiem ryzyko, wiem że państwa nie wciągną swoich obywateli w cudzą wojnę. Ale dusza rozpada się na kawałki od samego patrzenia na to wszystko z naszego bezpiecznego okna...

(,)

#ukraina #rosja #wojna
  • 5
@BFyre: Jako członkowie UE powinniśmy także spojrzeć na pewną niesprawiedliwość i wyciągnąć wnioski czy w przypadku Polski napewno Unii chodzi o "praworządność"? Zamrozili nam kasę, za brak "praworządności", tymczasem nie mają problemu handlować i współpracować z morderca, kątem, gwałcicielem, zimnym szubrawcem. Czy wartości Unii, takie jak: demokracja, praworządność, sprawiedliwość, są zgodne z tym, jak Donald Tusk szantażuje naród przed kamerami, że jak "nie zagłosujecie na PO, to nie dostaniecie własnych pieniędzy?".
Ale dusza rozpada się na kawałki od samego patrzenia na to wszystko z naszego bezpiecznego okna...

Może słusznie, ale po przekroczeniu pewnych granic nie umiem już po prostu tłumić moralności chłodnym pragmatyzmem


@BFyre: legion międzynarodowy czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)