Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą te drobne urzędnicze absurdy.
Składałem wniosek o dowód osobisty, kiedyś można było przez Internet, teraz trzeba zeskanować odciski palców i przez Internet się nie da. No spoko... pofatygowałem się do urzędu kopiując swoje zdjęcie na pendrive'a, wniosek wcześniej wypełniłem i wydrukowałem.
Czekam na swoją kolej, podchodzę do urzędniczki, bardzo miła pani odbiera mój wniosek i prosi o zdjęcie, daje pendrive'a i mówi, że musi być papierowe. No spoko - pomyślałem. Obok zaraz jest punkt gdzie robią zdjęcia, poszedłem wydrukować zdjęcia. Wracam z papierowym zdjęciem.
Zgadnijcie co zrobiła urzędniczka jak jej wręczyłem zdjęcie... włożyła do skanera i zeskanowała. Badum tsss...
K*rwa...
#polska #polskieabsurdy #urzad #dowodosobisty
  • 32
@sok_z_buraka: Przez internet to też syf straszny był, składałem kiedyś, jak pilnie potrzebowałem dowodu po zgubieniu. Myślałem, cyk przez internet będzie szybciej, a to działa na zasadzie, że przez neta wysyła się do gminy, oni to drukują i dopiero wysyłają do Warszawy. Po tygodniu jakoś wbiłem, a oni, że jeszcze nie wysłali, bo szybciej wysyłają złożone osobiście i wtedy mają opcję nadania priorytetu. XD
przez neta wysyła się do gminy, oni to drukują i dopiero wysyłają do Warszawy. Po tygodniu jakoś wbiłem, a oni, że jeszcze nie wysłali, bo szybciej wysyłają złożone osobiście i wtedy mają opcję nadania priorytetu.


@Krall: to są właśnie dokładnie te absurdy, które mnie wkur*iają najbardziej.
Jak składałem wniosek o dowód rejestracyjny to po wypełnieniu formularza przez internet trzeba było pójść do urzędu osobiście. Kopara mi opadła jak wydrukowali mój wniosek po czym ręcznie przepisywali na inny formularz wszystkie dane - a ja z opadniętą koparą stałem przy okienku zastanawiając się czy się śmiać czy płakać.


@reveil: a to prawda, też tak miałem, już nawet o tym zapomniałem :)
Można pominąc ten jeden niepotrzebny krok.


@sok_z_buraka: tak jest szybciej i bezpieczniej. przy okazji pani porównuje twoja twarz z ta na zdjęciu i ocenia czy zdjęcie jest dobre. teraz wyobraź to sobie w formie cyfrowej
-zły rozmiar
-rozciągnięte, ścisnięte itp. zdjecia
-100 róznych rozszerzeń
-wirusy
Jesteś niedoinformowany. Takie procedury z wysyłaniem wniosku przez neta i zdjęcie elektroniczne już istnieje masz https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zalatw-zalegle-sprawy--zloz-online-wniosek-o-nowy-dowod-osobisty


@seriwreck: Sam jesteś niedoinformowany, bo od 27 lipca 2021 r. nie ma już możliwości złożenia wniosku o dowód osobisty przez Internet.
Kliknij sobie w sam w link, który podesłałeś zanim zaczniesz kogoś osądzać o niedoinformowanie.
Komputery służące do wyrabiania dowodów osobistych podłączone są pod całkowicie odrębną sieć. Zabronione jest nie tylko używanie na nich nieautoryzowanych pamięci masowych a nawet podłączanie do sieci Internet. Według mnie - może przez przypadek - ale jednak postąpiła dobrze. A program do wrzucania zdjęcia jest spięty pewnie jedynie ze skanerem i dlatego prosiła o zdjęcie na papierze