Wpis z mikrobloga

Wszyscy wiedzieliśmy, że taki dzień w końcu nadejdzie. Ponad 250 żołnierzy oraz członków obrony terytorialnej poddało się dzisiaj w Mariupolu. To prawdopodobnie północno wschodnia część miasta i dana grupka była odcięta od reszty ukraińskich sił. Nie znamy przyczyny ich poddania się. Niektóre źródła mówią o braku amunicji, ale ciężko potwierdzić ich prawdziwość.

Mer Mariupola twierdzi, że Rosjanie zajmują 50% miasta, co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ogromną przewagę w artylerii, lotnictwie i innych środków przez atakujących.

Ci żołnierze są bohaterami. Mam nadzieję, że przeżyją niewolę bez tortur ani nie zostaną zamordowani, chociaż znając rosyjskie i kadyrowskie praktyki, to jest raczej kwestia czasu...

Miasto wciąż się broni. Jest jeszcze spora grupa ukraińskich żołnierzy, która nadal broni się w strefie przemysłowej (Azowstal) w porcie oraz w centrum.

Chcę również zwrócić szczególną uwagę na morderstwa. Wolski w jednym ze swoich wywiadów wspomniał, że Bucza jest tylko częścią rosyjskich zbrodni na ludności cywilnej. Wspominał, że do internetu już przesączają się nagrania z morderstwami w Mariupolu z całymi pomieszczeniami teatru lub kina pełnego pomordowanych. Jestem wręcz przekonany, że Rosjanie teraz lub po upadku obrony Mariupola zaczną przedstawiać swoje własne morderstwa na cywilach jako zbrodnie z rąk Azowa lub ogólnie z rąk armii ukraińskiej. Moskwa potrzebuje teraz jakiegoś argumentu, aby zakrzyczeć własne zbrodnie.
Za kilka tygodni zobaczymy, czy wspomniane przez Wolskiego mordy zostaną tak przedstawione. Wtedy podlinkuję do tego wpisu

https://youtu.be/t7raC0PaLI8?t=633
https://youtu.be/t7raC0PaLI8?t=2207

#rosja #wojna #ukraina
Pobierz
źródło: comment_1649144155GaNZCqMWsZzBwRAy9PKoLJ.jpg
  • 13
@Urojony_programista: to obrona terytorialna czy piechota morska na tt dali w/w zdjecie wraz z innymi i komunikatem ze to piechota morska(wlacznie z emblematem jednostki) ponad to kadyrow do nich przemawiał, co jest mocno podejrzane bo ten ściemnia sie z lokalizacją w ktorej przebywa. Rownie dobrze moze to byc z innej lokalizacji. Zastanawia mnie brak taśm niebieskich na przedramieniu? Zdjęli je przed poddaniem sie?