Wpis z mikrobloga

Nie ocenię Diuny, bo nie ma to większego sensu. Diuna powstała z odgórnym założeniem, że powstaną dwa filmy i tak też jest prowadzona historia. Gdyby tak rozumować, że Diuna to samodzielny film, to jest to film bardzo przeciętny, gorszy od Blade Runnera. Nie ma ikonicznych ról, cytatów, kreacji łamiących konwencje.

Czy mi się podobało - technicznie, oczywiście. Fabularnie - nie wiem, bo to tylko połowa filmu. Druga połowa za rok.

Nie ocenię Diuny, dopóki nie zobaczę obu części podczas jednego seansu w IMAX.

#diuna #film #kino
Pobierz red7000 - Nie ocenię Diuny, bo nie ma to większego sensu. Diuna powstała z odgórnym z...
źródło: comment_1649140483GagbcHSzPlzqxLMImPsZHP.jpg
  • 34
@red7000 problem tego filmu jest taki, że jest hermetyczny. Oglądałem z synem. Ja diune czytałem choć dawno temu i w sumie mi się podobała ale syn (16) nie bardzo ogarnął o co kmn. Tzn bieżącą fabule ogarniał ale w filmie nie wiadomo po co to wszystko się dzieje.
@red7000 byłem na Diunie w kinie 3 razy, w tym razem w IMAX. Zupełnie nie rozumiem zachwytu nad tym filmem. Jasne, jest dobrze zrobiony, aktorzy grają świetnie, CGI, efekty wszystko jest dobre. Muzyka jest bardzo porządna... I po fabule filmu domyślam się, że książki muszą być naprawdę dobrze napisane, bo widać że wiele się tam dzieje...

Ale sam film jest nudny jak flaki z olejem. Tyle oskarow... Nie wiem za co.
@Semigod: osoby, które czytały szły z innym nastawieniem, bo znały fabułę. Ja byłem w kinie i reakcją ludzi na splunięcie na stół przez Stilgara i Duncana był śmiech. Nie pamiętam teraz czy wcześniej było wytłumaczone jak ważna jest woda na Arrakis (chyba tak przy palmach), ale słowa "dziękujemy za dar twojej wody" padły po splunięciach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@red7000: Mi się podobało dopóki babka grająca Chani nie otworzyła ust. Ogólnie często klimat psuły nędzne słabe nowomodne w Hollywood teskty i jałowe dialogi. Brakuje mi ostatnio scenarzystów którzy rozumieją że postacie mogą postać, zamknąć mordę i prowadzić scenę inaczej niż czczą gadaniną. Z wszystkich tajemnic Diuny spruli się w ciągu pierwszych 30 minut filmu, typowo pod Amerykańskiego, nie czytającego książek, widzą.
@dr_Batman: No i właśnie, zależy jak poprowadzą drugi film. Jak będzie sama akcja, to teraz był najlepszy czas na wyjaśnienia. Jak będzie więcej tego samego i tylko furtka na trzeci film, to już gorzej. Chociaż i tak mają powstać produkcje poboczne.

Trochę zabrakło budowania uniwersum. Wszechświat Diuny jest tak ogromny, a tu ledwo zobaczyliśmy inne planety - ujęcia po kilkadziesiąt sekund.
@ziuaxa: Dlatego na tak nudny i długi film, poszedłeś aż 3 razy? :D


Zgadza się. Przecież ja nie mówię, że Diuna to zły film.
To jest dobry film i warto go zobaczyc na wielkim ekranie, bo wizualnie jest to naprawdę kawał dobrej roboty. Dlatego rozumiem wypowiedź OPa, że będzie ocenial po obejrzeniu obu części w IMAX. @red7000

I tak jak napisal @Semigod - dla osób które czytały książkę na pewno to
@red7000: Diuna to genialna realizacja świata na który fani od lat czekali. Jako samodzielny film dla zwykłego widza jest słaby i masz rację. Boli mnie to i gadanie, ze trzeba czekać na 2 jest słabe, ale mam nadzieje, ze to będzie prawda.

Porównując serial i #!$%@?ę Lyncha to wreszcie Diunowcy dostali klimat, super arrakis, generalnie ok odwzorowanie fabuły (pomimo Keynes kobiety czy Barona przeżywającego truciznę w inny sposób niż w książce,
@Semigod: ja byłem pod ogromnym wrażeniem tego filmu. Czytałem książkę lata temu, więc film był dla mnie jak spotkanie dalekiego krewnego. Świat przedstawiony został ukazany bardzo dobrze, choćby takie smaczki jak czytanie Biblii PK przez Duncana Idaho na statku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)