Wpis z mikrobloga

Jestem zdania, że między innymi przez frankowiczów #knf nakazał zaostrzyć politykę kredytową i przeliczać zdolność jako „+5%”, co prowadzi do absurdalnych sytuacji, gdzie ludzi „stać na” oprocentowanie zmienne z ratą (już za chwile) 2600pln, ale „nie stać” na przejście na ratę stałą 2000pln #frankowicze #nbp #nieruchomosci #finanse #banki #kredythipoteczny

  • 12
@dasistfubar: nie wydaje mi się, że KNF kiedykolwiek zrobił coś mądrego w sprawie kredytów. W przypadku "frankowiczów" torpedował skutecznie rozwiązanie ugodowe, które było lepsze dla banków niż rozstrzygniecie w sądach. W przypadku kredytów złotowych, zamiast wprowadzić kredyty oparte na stalej stopie procentowej, tak jak to miało miejsce w Czechach czy na Węgrzech, pilnuje nieuczciwego WIBOR-u.

https://www.bankowebezprawie.pl/dlaczego-wibor-jest-nieuczciwy/
@konserwix: Były ostatnio posty w necie, gdzie ludzie składają wnioski o przejście z raty zmiennej 2000, na stałe 2100. I Bank to odrzuca. A wszyscy domyślamy się, że na zmiennej może być będzie za chwile 2600
@marekrz: W przypadku frankowiczow byli sobie sami winni, bo podpisywali sami z siebie kredyty oparte na graniu na kursie. Gdy teraz odblokowali KW na geoportalu i u jednego gościa zobaczyłem zabójcze 2,46% oprocentowania kredytu to już w ogóle przestałem wam współczuć.

Frankowicze są do przodu w stosunku do tego co musieliby płacić w złotówkach (wielu znajomych o tym w nieoficjalnych rozmowach opowiadało), a teraz jeszcze walczą o więcej. Zemści się to
@dasistfubar:

bo podpisywali sami z siebie kredyty oparte na graniu na kursi


Właśnie, że nie. Bank nie pisał w umowie ani w materiałach informacyjnych, że będzie grał na kursie stosując krótką sprzedaż walut. Że będzie sie ubezpieczał przed ryzykiem i jakie są tego konsekwencje dla klientów.

Frankowicze są do przodu w stosunku do tego co musieliby płacić w złotówkach

Skąd to wziąłeś? Podaj link do tych obliczeń. W Expanderze podają cykliczne