Wpis z mikrobloga

@mathmed: No jakbyś mieszkał we wschodniej Polsce to byś usłyszał, a czasem nawet zobaczył, że lata tu mnóstwo zachodnich myśliwców.
Żadna to tajemnica, bo czasem robią niskie przeloty, są F-35, Rafaele, F-16, Migi-29, ogólnie wszystko co najlepsze.
Teraz jakby mniej, ale jeszcze dwa tygodnie temu było je słychać o każdej porze dnia i nocy, dosłownie.
@exploti: nad granicą Opolskiego/Wielkopolskiego
ta sama historia, stacjonujące w Łasku latają
od wieeeeeelu wieeeeelu lat
manewry nocje F-16, a szczególnie flary
w nocy to niezły widok
ale jeszcze lepsze są efekty dźwiękowe SZOK
dopalacze i niskie przelotu robią wrażenie
nie wiem jak w pozostałych częściach kraju
ale MY żeśmy się naoglądali i nasłuchali
pozdro600
@zbyssto: No ja mieszkam we wschodnim Mazowszu, będzie z 50 km do granicy.
Miałem już nad domem kilka baaaardzo niskich przelotów, aż szyby drżały. Ale nie wiem co, bo jak już usłyszałem, to nie zdążyłem nawet głowy odwrócić. Polowanie na takie myśliwce z Piorunem to niemal niewykonalne.

@keramzyto_beton: No u nas latały wcześniej Migi z Mińska, regularnie. Ale to raz na tydzień, dwa.
Teraz (a jest tego dużo mniej niż
@mathmed: Mieszkam nad rejonem gdzie 'od zawsze' latają samoloty szkoleniowe z Dęblina. Nie mają transponderów i nigdy na flightradarze ich nie widać.

W ramach ciekawostki, to kiedyś prawie nad samym moim dachem toczyły się chyba symulowane walki pomiędzy F-16 i Mig-29. Było po prostu widać jak samoloty krążą i próbują się wymanewrować. Wcale nie było bardzo głośno bo samoloty latały dość wysoko. Zdarzyło mi się to jednak zauważyć tylko raz i
Właśnie się nadtym wczoraj zastanawiałem, z racji tego, że Migi nie tankują w powietrzu to te samoloty są dla F16/35. Być może dla takich sytuacji jak wczoraj miała miejsce pod Wrocławiem, gdzie dwa F16 (najprawdopodobniej) przekroczyły prędkość dźwięku. Musiały szybko gdzieś przelecieć i w razie czego muszą gdzieś zatankować. Ogólnie ciekawa sytuacja bo takie samoloty nie mogą przekraczać prędkości dźwięku nad zabudowaniami bez konkretnej przyczyny