Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mieszka ktoś z Was w #krakow w okolicy ul. Myśliwskiej, Lipskiej, pętla Mały Płaszów itp? Zastanawiamy się nad zakupem tam mieszkania z rynku pierwotnego, moim zdaniem okolica ma wiele plusów, ale z minusów widzę: smród (podobno w ostatnich latach coraz częściej), korki które są teraz a przede wszystim obawiam się 2 rzeczy - budowa tego centrum sportów zimowych i rozbudowa ul. Mysliwskiej , ma być polączenie z Nowohucką. 1/5 parku rzecznego też wycinają bo budują centrum kultury, likwidują też w okolicy przez rozbudowy trochę miejsc parkingowych, ale wezmiemy miejsc w garażu więc to aż tak nas nie dotyczy. No i ryzyko wylania wisły jednak statystycznie większe tu niz gdzie indziej, patrz 2010 rok. Plusy to szybki tramwaj, łatwy dojazd rowerem nad wisłę, blisko bagry no i nie ukrywam - na tle innych nowych bloków to tu są relatywnie tanie mieszkania. I to jest główna zaleta, a nie stać nas na droższe inwestycje, z kolei np Piasta Park za daleko. Jak ktoś z Was mieszka tu w okolicy to prosze o opinię i o ocenę jak okolica zmieni się przez te planowane remonty, rozbudowy itp bo jak poczytałem grupy na fb to jest panika wśród ludzi, ale zawsze biorę margines ze nie wszytkim się dogodzi..
#plaszow #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624ad2f1d6fcd8e3193a1fa3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: W 2010 roku to tam wrony zawracały, jak pracowałem u pewnego pośrednika i na Myśliwskiej miałem mieszkanie na wynajem to już chciałem dopłacić żeby ktoś to mieszkanie wynajął i żeby właściciel mieszkania w końcu się odczepił. Wiem że to nie ma nic wspólnego z tematem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KonserwatywnaŁania: @golomb13
Nowa Lipska odrzucamy ze wzgledu na bardzo bliska odleglosc od ruchliwej drogi, wolimy mieszkac juz nieco dalej, nawet w "gorszym" blok (bo ten wydaje sie miec ok standard) ale nie przy kilkupasmowej drodze i tramwaju. Celujemy w mniejsze inwestycje w okolicy (jest ich kilka), ewentualnie city vibe - duzo zalezy od tego jak w praktyce gruntowny remont mysliwskiej, nowe duze centrum sportowe itp wplynie na jakosc zycia w okolicy.
@AnonimoweMirkoWyznania: jak dla mnie to poza ceną (która wcale nie jest AŻ TAK konkurencyjna), to ta lokalizacja nie ma praktycznie żadnych poważnych zalet. Ile razy w tygodniu będziesz chodził nad te Bagry (szczególnie poza sezonem)? Uwierz mi, jak zobaczysz, co tam się dzieje w lecie, to szybko ci to miejsce zbrzydnie xD. Poza starym miastem to prawie wszędzie w Krakowie masz rzut beretem do jakiegoś parku i fajnej zieleni, więc akurat
RzeczywistaFoka: @BrockLanders
Bagry akurat to nie jest jakiś główny wyznacznik, najważniejszy jest szybki tramwaj który w kilka-kilkanaście minut jedzie na Zabłocie/Kazimierz/Podgórze - lokalizacje w których często bywam, bo tam mam szkołę językową, spotykam się ze znajomymi czy po prostu wsiadam w rower i jeżdżę wzdłuż Wisły i pyk na Tyniec. Autem niewiele sie przemieszczam, dlatego dobry transport jest dla mnie ważny. Ale może nie wiem o jakichś inwestycjach w podobnej cenie,
@AnonimoweMirkoWyznania: Do niedawna to było bardzo dobre miejsce ze względu na dużą ilość miejsc parkingowych oraz dobry dojazd samochodowy (poza godzinami szczytu, jadąc z głową dało się w ~10 minut dotrzeć do ścisłego centrum, w godzinach szczytu w 20 minut). Ostatnio to się mocno pogarsza, więc ta okolica traci swój urok.