Wpis z mikrobloga

Ludzie pomóżcie!
Pytanie, które teraz zadam zapewne już wielokrotnie się tutaj przewijało jak i po całych internetach, ale im dłużej zagłębiam się w potencjalne odpowiedzi tym mniej wiem.

JAKI ROWER WYBRAĆ?

Obecnie jeżdżę i wyrabiam kondycję na crossie, ale brakuje mi na nim polotu, gładszej i szybszej jazdy po asfalcie. Wiem, że wyrobienie kondycji i tak dalej, na pewno sprawi, że szybciej i łatwiej będzie się kręcić kilometry, ale właśnie... czuję, że na innym rodzaju roweru poczułbym wiatr we włosach.
Mówiąc innych mam w głównej mierze na myśli szosy endurance i modne teraz gravele.

Moje aktualne przebiegi jak i planowane to w 90% asfalt, reszta to szutry, kostka brukowa, bardzo rzadko las i piach. Lubię dłuższe wyprawy rowerem, więc chce mieć możliwość dopięcia w razie potrzeby toreb (bikepacking).

Jaki rodzaj roweru byłby w tym przypadku odpowiedni? Żeby był dobrym wyborem na dalsze wyprawy, miał możliwość dodania do niego toreb, a jednocześnie gładko i szybko mknął po asfalcie?

Na crossie jest mi fajnie, ale jak patrzę na "maszyny" innych cyklistów, jak połykają kolejne kilometry to mam "ja też bym tak chciał" i mam wrażenie, że zmiana roweru musi mieć tutaj miejsce. A może się mylę? Wybijcie mnie z błędu jakby co.

#rower
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@balticporter: Nie da się mieć w jednym rowerze wyścigówki na oponach 25mm jednocześnie mieć wygodę i możliwość jazdy po szutrach jak na 35mm. Do tego jak polecisz na asfalt na oponach 35mm to rower będzie znacząco wolniejszy i meczący jak na 25mm. Piszę o rowerze karbonowym bo aluminiowy mniej tłumi nierówny asfalt.

edit. Albo przekładać opony czy drugi komplet kół.
  • Odpowiedz
Na crossie jest mi fajnie


@balticporter: I to jest moim zdaniem odpowiedź na Twoje pytanie. Jeżeli lubisz swój rower i dobrze Ci się na nim jeździ - to śmigaj na nim, dopóki nie będziesz pewny, czego Ci w nim brakuje. Może wystarczą drobne modyfikacje (zmiana opon, chwytów, pedałów, siodełka) lub mały serwis (jeżeli coś gdzieś zgrzyta czy biegi nie wskakują), żebyś poczuł poprawę.

ale jak patrzę na "maszyny" innych cyklistów...
  • Odpowiedz