Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kjjbox: jeszcze długo nie dowiemy się jaka jest prawda, zbrodnie wojenne nie są na rękę żadnej ze stron. Wiadomo, że jakoś debil z kałaszem mógł się zerwać ze smyczy ale w zorganizowane ludobójstwo trudno mi uwierzyć. Już prędzej uwierzę w wykorzystanie ciał w celach propagandy, myślę że do tego są zdolne obie strony.

Oczywiście mogę nie doceniać ruskiej (lub ukraińskiej) swołoczy. Byłem w Rosji i na Ukrainie, jak dla mnie to
@zdrapek: Rosja pokazała, na co ją stać w wojnach czeczeńskich więc nie mam wątpliwości co do tej masakry, żołnierze czują się bezkarni bo tacy właściwie są, otwarcie przekazują skradzione rzeczy pocztą do Rosji, strzelają z artylerii w obiekty cywilne, bo wiedzą że przy aktualnej władzy nic im nie grozi, kolejne sankcje czy zamknięcie granic to jest głupota, trzeba się nie izolować lecz ingerować w te sprawy, jak nie wojskiem to wywiadem
@kjjbox: Na szybkie to jakiś brud/kropla, widać ją dośc dobrze jeszcze przed tym jak najeżdza na trupa. Ruch w lusterku to może być też zludzenie spowodowane ruchem auta itp. Generalnie filmiki b. niskiej jakości mają to do siebie że można na nich zobaczyć wszystko i nic.
@kjjbox: Jakość nędzna.
W lepszej jakości na YT, zawsze można zmniejszyć prędkość odtwarzania:
- 9 sekunda - kropla,
- 48 sekunda w lusterku - współczesne lusterka mają zniekształcenie, uwypuklenie przy zewnętrznej krawędzi, które pozwala ograniczyć wpływ martwego pola. "Ruszająca się" osoba to właśnie efekt tego zabiegu.
@kjjbox Immo to co jest bardziej zastanawiające, niż jakieś wideo w gównianej jakość, na którym w zasadzie niewiadomo co widać, jest to dlacze nikt wcześniej nie poruszył tego tematu? Ruskich w Buczy nie ma od 30 marca. 31 Ukraińskie oddziały znajdowały się już w okolicach miasta albo samym mieście. Czemu wcześniej nie było o tym doniesień? Czemu nikt przez ten czas nic nie zrobił z ciałami? To mi się tutaj najbardziej nie
@lemek3: https://twitter.com/richimedhurst/status/1511796419308445699/photo/2 (konto już przywrócone)
ale sam bana mówi o eliminowaniu jakichkolwiek głosów innych niż oficjalne "Zły Putin najechał biedną Ukrainę"

Jak słucham jakichś tam reportaży w TVN i na końcu jest "jak podaje Ukraina24" czy inny ukraiński polityk to od razu czerwona lampka. Z Ukrainy leci taka dezinformacja, a najlepsze i tak były początki gdzie wyglądało to mniej więcej:
-Ukraina zatrzymuje Rosjan 70km od Kijowa
-Ukraińskie wojsko zwycięża Rosjan 40km