Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie!

Mieszkam z rodzicami w domu jednorodzinnym, ja jestem na piętrze a oni na parterze i mam problem ponieważ słyszę praktycznie każdą ich rozmowę.

Czytałem o różnych materiałach wyciszających tylko nie wiem czy mam je nałożyć u siebie na podłogę czy może u nich na suficie? Jeśli na suficie to jak mam to zamontować, musi być jakiś stelarz, klej? Bo jeśli na podłogę to banalna sprawa, wystarczy dać pod panele, ale chyba nie rozwiąże to problemu hałasu z pomieszczenia niżej.

Dom jest 20 letni, z pustaku.

#mieszkanie #akustyka #halas #dzwiek #budujzwykopem #budowadomu #budowa #cycki #szaramyszkadlaanonka #ladnapani
ToTheMoon - Mirki pomóżcie!

Mieszkam z rodzicami w domu jednorodzinnym, ja jestem ...

źródło: comment_1649013336I6IvwKVBRo0w8MyuZ9Wuob.jpg

Pobierz
  • 12
Wyciszenie sufitu nie będzie zapobiegało przenoszeniu dźwięków, które może generować twoja podłoga, np. toczące się zabawki, biegające dzieci, itp. Najlepsze wyniki daje wykonanie podłogi pływającej. Znajdziesz o tym masę w internecie. Do tego dochodzi prawidłowe uszczelnienie wszelkich możliwych otworów, szachtów, itd.
@To_The_Moon: wełna mineralna. Żadne gąbki czy inne pierdoły nic nie dadzą. Jeżeli masz do czego kręcić do sufitu to kantówki do sufitu, przestrzenie wypełniasz wełna i na to płyta g-k.
Pod panele też możesz dać tak samo - wełna +płyta OSB plus panele ale OSB jest droższe niż g-k.
@Niemamwiedzy: Całe życie mieszkałem w domu i miałem w tym roku kupić mieszkanie, ale zanim to zrobiłem to wynająłem nowe mieszkanie deweloperskie ledwo co wybudowane, głosy sąsiadów są mniejsze niż w domu, ale w życiu bym nie wywalił 300-400 tys a nawet 200 tys zł na "nowe" mieszkanie w którym słyszę sąsiadów, PARANOJA.

Dlatego dzięki temu postanowiłem, że kupuję dom, ale dopiero za 1-2 lata, przez ten czas zmuszony jestem pomieszkać
@To_The_Moon: w zasadzie wyciszenie sufitu zadziała podobnie jak wyciszenie podłogi ale wyciszenie sufitu będzie tańsze.
Mówimy oczywiście o wyciszeniu rozmów a nie muzyki z subwoofera bo takie historie przenoszą się udarowo pozbycie się tego jest kłopotliwe i kosztowne.
Sprawdź też czy dźwięk się nie przedostaje innymi drogami (piony wentylacyjne, szpary itp.)
Oho, to jeden z moich ulubionych rodzajów dyskusji, gdy dwoje ludzi z budowlanki zaczyna dywagować co lepsze a ty #!$%@? się znasz i niewiadomo kogo plusować xDDDD
Oho, to jeden z moich ulubionych rodzajów dyskusji, gdy dwoje ludzi z budowlanki zaczyna dywagować co lepsze a ty #!$%@? się znasz i niewiadomo kogo plusować xDDDD


@Hepar: Hah. Akurat akustyka to obecnie wiotki temat. Wiele osób zwraca na to uwagę, poczynając od inspektorów na nabywcach kończąc.
@To_The_Moon: To sufit u rodziców na pewno wyjdzie taniej zrobić. I też poleciłbym wełnę. Do tego, jak pisałem, wszelkie szachty, otwory, itd. Sprawdź też łączenia stropu ze ścianami. Udaru się tak nie pozbędziesz, ale rozmowy powinno wygłuszyć. Udar przenosi się także po konstrukcji, urządzeniach wentylacyjnych, co, itp. dlatego wtedy lepiej od razu iść w tematy „podłogowe”.