Wpis z mikrobloga

Wiem, że taki temat to jak włożenie kija w mrowisko, więc będę tagował skromnie bo chce poznać opinie tych co mają sprzęt od #apple .
Czy robił ktoś przesiadkę z Androida na iPhonea i poleca takie przejście? Do tej pory używałem flagowych Androidów, ale mimo dużych cen mam wrażenie że aktualizacje często zabijają/zwalniają telefony i wobec tego okres życia takiego flagowca to ok. 2 lata.
Jak to wygląda z aktualizacjami i dbaniem o starsze modele w stajni Apple? Można liczyć na chociażby te 3-4 lata używania telefonu przy założeniu zakupu modelu 13 Pro Max?
Jesteście zadowoleni ze swoich iPhonów, czy może mieliście migracje z Andka i nie żałujecie?
#iphone
  • 28
@choosewisely nie wiem jakich flagowcow używałeś bo ja używam regularnie S-ek i Notow i przy obecnej polityce Samsunga z aktualizacjami 3-4 lata jest dobrze. Ale oczywiście Apple pod tym względem raczej bije na głowę bo mam kilka modeli i zamknięty ekosystem. Jeśli masz coś innego od Appla to napewno super synergia. No i jeśli nie jesteś jakimś poweruserem który lubi sobie grzebać w systemie. Ogólnie MOIM zdaniem na tym poziomie cenowym to
@choosewisely: ja mam iPhone 11 kupionego w 2019 r., używam do dzisiaj i prawdopodobnie będę jeszcze go używał przez kolejnych kilka lat, bo ani trochę nie zwolnił. Oryginalnie miał system iOS 13, obecnie 15 i jeżeli Apple będzie kontynuował swoją politykę aktualizacji, to dostanie jeszcze ok. 3 pełne aktualizacje systemu do iOS 18. Dopiero wtedy będę myślał o zmianie telefonu.
@czuczer: Jak miałem S7 Edge to pamiętam jak dziś jak zmniejszyli aktualizacja jakość aparatu :D W S9 później mocno ucierpiała wydajność. Następnie przerzuciłem się na OnePlusy które do pewnego momentu były super dopracowane, ale teraz pod względem softu i zabugowania są niesamowitym gównem.
@cutecatboy:
To brzmi rewelacyjnie, wow, chyba mnie przekonałes.
@choosewisely: Patrząc tylko z perspektywy wsparcia to Apple nie ma konkurencji.

Mam iphone 7 plus czyli model z 2016 roku, mój kupiony w 2017. Po drodze wymiana dwóch baterii i głośnika.

Do dzisiaj dostaje najnowsze aktualizacje tak jak najnowsze modele a pewnie będzie miał jeszcze kolejny rok wsparcia. Działa dalej dobrze - już nie tak idealnie płynnie jak na początku, zdarzają się przycięcia (szczególnie przy włączaniu aparatu) ale spokojnie można korzystać.
@dziadmankowy: ale Apple trochę tymi aktualizacjami leci w kulki, bo np. gdy Apple chce wypuścić aktualizacje safari to wiąże się z aktualizacją systemu. W androidzie aktualizacja idzie przez sklep play. Kolejna sprawa to wszedł tryb nocny w iOS, ale np. iPhone X i XS go nie dostały. Analogicznie w androidzie wystarczyła aktualizacja aparatu (tryb nocny dostał nawet 1 generacji Pixel).
@choosewisely: Ja przesiadłem się pół roku temu z androida na iPhone 12 i nie żałuję. Brakuje kilku opcji z androida ale ja już się przyzwyczaiłem. Wszystkie apki których używałem na androidzie mam też na iOSie. Dodatkowo mam maczka i ekosystem to naprawdę super sprawa. Tak mi się spodobał ze dokupiłem apple watcha i airpodsy :)
@getin: Bzdura, masz apke do nagrywania rozmów i dużo gierek i dopracowanych aplikacji a nie jakieś zawirusowane na andka. Ja mam dwa tel jeden priv jeden służbowy i odkąd się zapoznałem z ios nie przepadam za android choć przyjemniej mi się pisze dłuższe maile na andku a reszta na plus na ios
@choosewisely: przesiadłem się kilka dni temu na iPhone z Androida. Mój telefon z Androidem padł, a miałem jako zapas iPhone 8 plus. Jest kilka irytujących rzeczy do których trzeba się przyzwyczaić. W większości to irytujące duperele(nie da się wyciszyć niektórych dźwięków, pozostawiając dźwięk dzwonka aktywny) inne to już trochę gorzej (nie da się ustawić prywatnego DNS na sieci komórkowe, a jedynie na Wi-Fi). Sklep AppStore jak dla mnie trochę ograniczony, ale
@choosewisely: Masz tu moją małą listę minusów iosa, wybierz sobie czy coś Ci będzie przeszkadzało

- brak t9 dial
- brak możliwości ustawienia głośności budzika (tylko w powiązaniu z głośnością dźwięków ogólnie)
- Face ID nie działa w poziomie
- brak pływającego okna w yanosiku
- brak aod
- brak diody powiadomień (jak już nie ma aod to chociaż ona powinna być)
- historia połączeń tylko 100 ostatnich numerów XD
-
@choosewisely: ja natomiast kazdemu odradzam przejscie z androida na apple jsli uzywasz telefonu do czegos wiecej niz surfowania po fb. Ten system jest tak zamkniety i wkurza mnie brak podstawowych funkcji jak zmiana dlugosci drzemki czy glosnosci budzika nie zmieniajac glosnosci dzwonka (bo przeciez jest to zbyt trudne do implementacji). Co do tego magicznego wsparcia od apple, dostajesz tylko latki bezpieczenstwa i aktualizacje aplikacji od apple (choc duzo funkcji i tak
@MercedesBenizPolska: jeszcze do niedawna bym dokonał tego samego wyboru, aż… kupiła s21 narzeczona (deal spoko jeszcze z tym smartwatchem od Samsunga) i po miesiącu-dwóch zaczął chrupać/przycinać się w różnych miejscach w systemie/nakładce.

Mam wrażenie, ze ostatni update jej costam poprawił, ale np. jesteśmy na lotnisku i się wywraca na bramce apka od biletów/paszportu covidowego i stres :p

Oczywiście aparat/ekran nieco lepszy i bryła zgrabniejsza niż mój iPhone 11, ale ten przynajmniej