Wpis z mikrobloga

@Tigermass: Pomalowałem cały dom i nie mogę powiedzieć złego słowa na magnata. Z farbą gruntującą przy drugiej warstwie całe pomieszczenie 30m^2+sufit na jednej dolewce do kuwety malujesz. Trzeba pamiętać żeby nie malować w przeciągu, a do tego zawsze sprawdzić z jaką ścianą ma się do czynienia. Może robiłeś gładzie i za wcześnie nałożyłeś farbę.
@nogafka: przeciągu nie bylo, kolega co tam troche malowal w zyciu wlasnie kazal zamkanc okna, zeby byla rownomierna temperatura. Podklad gruntujący byl(polozony tydzien temu) gipsowane bylo jakis miesiac temu. Generalnie poprawilo sie troche, ale 7.5l poszlo na dokladnie 44m2, zmarnowane 8h na malowanie, bo polozylem juz 3 warstwy. Na kuchnie i korytarz ide kupic najtansza sniezke, nigdy wiecej tej farby, 300zl zeby pomalować maly pokój xD
@krne: ja napisalem do paru znajomych, ktorzy sobie dorabiaja na wykończeniach i odpowiedź u każdego była taka sama ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ciekawi mnie skad tyle pozytywych opinii w internecie, skąd zawsze top3 zajęte w rankinach przez magmat. Zostala mi resztka to spróbuję to z wodą. Ja wałki mam nowe, wszystko zagruntowane, probowalem z włosiem 0.5cm, 1cm, 1.5cm i 1.9cm i przy każdym ten sam efekt. Dzisiaj
Tigermass - @krne: ja napisalem do paru znajomych, ktorzy sobie dorabiaja na wykończe...

źródło: comment_1648981123WsX8QHsyHNhHYRihovxISk.jpg

Pobierz
@krne: bardziej doświadczonego niz ja, bo maluje juz pare lat. Niestety uwazam, ze nabralem sie na marketing xD Naniose czwarta warstwe i na reszte pomieszczeń kupuje sniezke, ktora kazdy poleca. Tesciu tez kazal mi ją kupic, bo cala chate malowal 6 lat temu i jest git, ale ja stwierdzilem, ze przy malym metrazu moge sie troche wykosztowac na cos lepszego. Kolejny znajomy, ktory robi w troche wiecej zlecen na poznaniu:
Tigermass - @krne: bardziej doświadczonego niz ja, bo maluje juz pare lat. Niestety u...

źródło: comment_1648992638Dk4akqWQIUN9Fx6bIenhzO.jpg

Pobierz
@krne: zrobilem tak jak na opakowaniu, nie każą jej rozcięczać, farby nie żałowałem, bo wedlug opakowania 1l=16m2. Zostalo mi jeszcze +-1.5l z 7.5l udalo sie pomalować dokladnie 42.75m2(wczesniej podalem dane na oko). Znajomy co byl ogladac moje starania stwierdził, ze sama "sztuka malowani"(tak to nazwal) jest ok, bo sladow łączeń nie ma.
@krne: bylo, zeby nie rozcięczać o wodzie nie pamietam, a nie mam puszki teraz przed soba. No spróbuję z nia, bo i tak nie mam co zrobic z tym ostatnim 1.5l. Efekt wrzuce wieczorem albo jutro
@krne: pomalowane dzisiaj kolejny raz tak jak pisales trochę rozrobione z wodą. Narazie schnie, ale na pierwszy rzut oka nadal kiepsko, kuchnie pomalowalem śnieżka. Wstepnie moge powiedzieć, ze magnat lepiej kryje i ma neutraly zapach. Śnieżka smierdzi, maluje sie nia latwiej, nie zostawia refleksow czy jak to tam nazwać to cos po magnacie. Jutro zrobie foto jak zdaze wleciec na mieszkanie, ale wydaje mi sie, ze sniezka wypada lepiej.
@Tigermass ja u dziecka w pokoju użyłem tego magnata to sufit na 4 razy malowałem... Dramat totalny. A kawałek ściany był na zielony kolor z dorabiarki w Castoramie i od razu kryło :)