Wpis z mikrobloga

Wczoraj spotkałem w sklepie takiego chłopaczka co chodził do mojej podstawówki.

Możecie mi nie uwierzyć bo nawet na filmach takich akcji nie pokazują. Ale zapadło mi to w pamięć jak mało co z tamtego okresu.

Gościowi kazali klęczeć na środku boiska, ustawiło się wokół niego kółko i na niego pluli wszyscy po kolei.

No i zobaczyłem go po jakichś 14 latach, był z dziewczyną i całkiem normalnie wyglądał. Cieszę się, że mimo takiego #!$%@? dzieciństwa jakoś sobie życie ułożył.
Dzieci są #!$%@?.

#eh #podstawowka #psychologia
WolfSky - Wczoraj spotkałem w sklepie takiego chłopaczka co chodził do mojej podstawó...

źródło: comment_1648896806l8F25uMrhyPoH0ItG09tjg.jpg

Pobierz
  • 8
@WolfSky: I co z tego, że był z dziewczyną nie wiesz czy gość nie cierpi psychicznie z tego powodu co robiliście mu w szkole i czy nie jest na lekach np a z dziewczyną może mu się nie układa i ciągle się kłócą lub to była jego siostra czy zwykła znajoma. #!$%@? wiesz o jego życiu tak naprawdę.
@WolfSky: A mnie bardziej ciekawi co 14 lat temu zrobiono z tym gnębieniem. Sprawą zajęła się szkoła, rodzice, czy po prostu nic z tym nie zrobiono. Byłeś świadkiem tej przemocy?
@WolfSky: To raczej zobaczyłeś to co bardzo chciałeś zobaczyć - że pomimo traumatycznych doświadczeń chłopak wyszedł na prostą. Tak na prawdę przecież nie wiesz nic o obecnym życiu tego gościa, może sobie poradził, a może nie.
Raczej zająłbym się sobą i ustalił na ile to wydarzenie wpłynęło na mnie.
Bycie świadkiem przemocy może mieć negatywny impakt na nasze postrzeganie siebie, podgryza potrzebę bezpieczeństwa i uczy konformizmu i postawy "tak to już