Wpis z mikrobloga

Zapraszam na film z Żelaznego Szlaku Rowerowego! :)

Jak tylko miała miejsce premiera Żelaznego Szlaku Rowerowego do moich uszu zaczęło docierać mnóstwo komunikatów o "najlepszym szlaku rowerowym w Polsce". Podchodziłem dość sceptycznie do tego określenia, gdyż większość tego typu słów padało z ust pomysłodawców i zarządców okolicznych miast, chcących, co zrozumiałem , przyciągnąć na Żelazny Szlak rowerowy ludzi. To im się udało na pewno, bo ta ścieżka rowerowa jest wręcz oblegana. Ale jak jest z tym byciem najlepszym? Sami oceńcie i koniecznie dajcie znać w komentarzach co Waszym zdaniem jest na plus, a co niekoniecznie.

#kolemsietoczy
czarek69 - Zapraszam na film z Żelaznego Szlaku Rowerowego! :)

Jak tylko miała mie...

źródło: comment_16488852342B85CMdC53zyGPxtmrv4wa.jpg

Pobierz
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czarek69: zanim zostałem zawołały to zdarzylem już obejrzeć xD trochę mało na filmie widać ładnych widoczkow dookoła. Czy to oznacza że o ile szlak sam w sobie jest (przynajmniej po polskiej stronie) dobrze przygotowany, to nie oznacza że prowadzi przez wybitnie ładne tereny?
@czarek69: Jak idą prace nad książką? Myślisz, że uda się wydać do czerwca? Mamy zamiar wykorzystać cały ciepły okres w tym roku na rowerowe zwiedzanie i nie możemy się doczekać premiery :(
@czarek69: Fajne miejsce dla niedzielnych kolarzy, ale jakoś super widokowo tam nie jest. Infrastruktura daje rade, pojawia się jakaś mała gastronomia. Dla mnie największą wadą jest ogromne obłożenie weekendami. Przepychanie się na ścieżkach jak w supermarkecie w sobotnie popołudnie jest słabe. Wiadomo tacy niedzielni rowerzyści często nie potrafią się dobrze wyminąć albo nie trzymają linii jazdy.

W jako takiej okolicy bardziej pochodzą mi te ścieżki wzdłuż rzeki po czeskiej stronie. Nie
15 km zrobionej trasy a pętle 50 no to szlak na tygodniowe wyprawy ;)
I jak to w Polsce barierki i barierki. Po co liczne miejsca postojowe na takiej trasie? Koleś się cały czas przyczepia do czeskiej strony i nawet restauracja mu nie pasuje.

Jeśli to ma być najlepszy szlak rowerowy w Polsce to dupy nie urywa.
Najlepsza wersja na szosę żelaznego szlaku to ta którą sam uskuteczniam

https://strava.app.link/CzM45njLTob

Po polskiej stronie od Cieszyna do Zebrzydowic raczej boczne drogi mały ruch dobry asfalt, potem do granicy żelazny plus trochę drogi publicznej, następnie prawie 20km wałem wzdłuż Olzy, w Karvinie można odbić na rynek na kofole i kawę
Super barieki z obu stron, urzednicy powinni za to odpowiadać finansowo. Lepiej stoczyć się z trawiastej skarpy niż uderzyć w metalowe barierki. Ale co urzędas moze wiedzieć jak szwagier produkuje takie barierki i unia się dokłada.