Wpis z mikrobloga

Zapraszam na turystyczną wycieczkę po swoistych rajach na ziemi, dzisiaj padło na Rosję, konkretnie Norylsk.

Norylsk to przemysłowe miasto liczące około 180k ludzi w kraju Krasnojarskim. Co ciekawe jest to miasto zamknięte, więc przyjazd wymaga zgody FSB. Średnia temperatura roczna to -14C, na minusie przez 240 dni w roku. Jako że to jedno z najbardziej wysuniętych na północ miast świata, jest tam w #!$%@? mało słońca.

Miasto jest silnie przemysłowe bo ma obfite zasoby - w związku W Norylsku znajduje się największy na świecie zakład wytopu metali ciężkich należący do spółki Nornikiel. Kompleks produkuje rocznie 500 tysięcy ton miedzi, tyle samo niklu,

Według raportu organizacji Blacksmith Institute śnieg jest tam czarny, w powietrzu unosi się zapach siarki, a szacowana długość życia pracowników fabryki jest o 10 lat krótsza od średniej długości życia w Rosji.

Zapraszam na sesję zdjęciową w komentarzach - będą linki, bo to zdjęcia 360 - polecam

#rosja #ukraina
Pobierz Przegrywek123 - Zapraszam na turystyczną wycieczkę po swoistych rajach na ziemi, dzis...
źródło: comment_1648795093ok0AJkyTEc9mz2f2X5FU4X.jpg
  • 16
@WiesniakzPowolania: ale masz 2 miesiące urlopu, dodatkowo co 2 lata 2 tygodnie wypoczynku z dala od Norylska, to musi zagwarantować pracodawca, podobno w Nornickel co rok. A jak już dożyjesz to masz emeryturę północną chyba x3 wyższą xD Więcej o Norylsku pisałam tutaj Swoją drogą nadal nie brakuje chętnych żeby pojechać tam, wypracować emeryturę i wrócić na "kontynent". Jest to mega niebezpieczne, jeśli dobrze pamiętam chodzi o kurczenie się naczyń włosowatych,
@Mikstolar: Zajebisty filmik, dzięki.

@Zmorka:

Swoją drogą nadal nie brakuje chętnych żeby pojechać tam, wypracować emeryturę i wrócić na "kontynent". Jest to mega niebezpieczne, jeśli dobrze pamiętam chodzi o kurczenie się naczyń włosowatych, po powrocie do cieplejszego miejsca, ponowne rozkurczenie naczyń jest destrukcyjne dla organizmu, więc paradoksalnie bezpieczniej jest tam zostać.


To by się zgadzało z tym co jedna kobieta z Norylska mówi w tym filmiku podlinkowanym wyżej. Po kilku
@Zmorka: ale fajnie, ogólnie zainteresowałem się tym tematem tak w miarę, materiałów pl/en mało, a tu wpadasz cała na biało z tym artykułem ʕʔ Dzięki, mega ciekawe i dobrze napisane - jak dobrze, że na tym portalu można jeszcze takie rzeczy znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Przegrywek123: dziękuję, bardzo mi miło ʕʔ sporo z miast zamkniętych jest ciekawych, zdążyłam opisać tylko 4, chciałam kontynuować serię, ale jakoś w zaistniałych okolicznościach nie chciałam się podejmować tematu...