Wpis z mikrobloga

Wahacze firmy FAG. Macie jakies opinie? Szykuję się do wymiany w Renault Megane II. Cena prawie jak oryginał, ale tylko wahacze tej firmy mają nowe śruby w zestawie (a kiedyś mi sie ukręciły stare śruby od wahaczy i mam PTSD)


@Spofity: skoro tak to kup oryginalne a śruby dokupisz zapewne w ASO od reki.
@Spofity: Obczaj sobie sklep 2407.pl - po założeniu konta masz dostęp do katalogu fabrycznego po nr vin i można zamówić kazda jedna śrubkę w oryginale. Ceny samych części tez mega spoko
@AlezWieje: w koncu przyszły kody, udało mi się zarejestrować. Wiedziałem że śrub nie da się tak łatwo kupic jak to przedmówcy pisali. Gdybym chciał kupić komplet śrub na 2 wahacze zamówić to by wyszło 2x34zł + 2x19zł + 2x21zł, czyli 150zł same śruby + wysyłka 2 tygodnie xD

Ale sam katalog elegancki, bede korzystał
@Spofity: ori śruby niestety zawsze drogie, ale jakościowo też jest różnica. Jak się cykasz odkręcenia samoczynnego to dokup sobie niebieskiego Loctite i dokręcaj dynamometrem żeby nie przeciągnąć - nie ma szans żeby się po czymś takim urwała
@Spofity: aaa, dobra, myślałem że w czasie jazdy xD to jedynie w takim wypadku warto pilnować żeby nie zrobić faux pasa jakiego często popełniają mechanicy - mianowicie pakowanie smaru miedzianego do aluminiowych zwrotnic (w dużym skrócie aluminium gryzie się z miedzią i ten smar tam bardziej szkodzi niż pomaga)