Wpis z mikrobloga

bawi mnie jak p0laczki są wk*rwieni na UKRAIŃCÓW, że dostają jakieś przywileje xD pytanko teraz do was (bo tu na wypoku też dużo takich imbecyli) - czy to jest tak, że ukry siłą wam kradną te "przywileje" bądź czegokolwiek sie domagają? czy jednak to politycy robią to co najlepiej umieją czyli rozdawanie (nieswojego)?

#ukraina #rosja #wojna #polityka
  • 9
  • Odpowiedz
@potezny_papiesz: Powodzenia z przeżyciem w Polsce z socjalu XD.

Pomijam fakt, że zobowiązuje nas chociażby prawo unijne mówiące o socjalach dla uchodźców. Jak myślisz jaki chaos wywołał by brak darmowych biletów w miejscowościach przygranicznych? Bo nie każdy musi mieć jak zapłacić. Dostanie prawa do pracy (PESEL) i 1200zl na łebka przez dwa miesiące to minimum pozwalające tym ludziom zachaczyć się gdziekolwiek, wdrożyć w społeczeństwo i jakkolwiek zacząć funkcjonować w tej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Transseksualny-Czciciel-Szatana: byczku ale zluzuj, ja nie powiedziałem, że to jest jakieś durne, z tym rozdawnictwem to bardziej chodziło mi np o #pis który przez lata przepierdzielał majątek na skrajne głupoty lub na swoją propagandę i teraz gdy FAKTYCZNIE jest nagła potrzeba pomocy i p0lska będzie musiała wyłożyć kase to lipa pikachufejs.jpg
  • Odpowiedz
@potezny_papiesz: PiS w większości przejadł kasę w okresu prosperity, ale o dziwo kupił też trochę złota.

Na razie o dziwo raczej dobrze sobie radzi z uchodźcami - bo rozsądnie próbuje zachęcać ludzi do brania ich pod swoje dachu, bo nie ma szans, żeby jakiekolwiek państwo stworzyło im w miarę przyzwoite warunki oraz próbuje ich aktywizować. Czeka go jeszcze sporo pracy i problemów do rozwiązania. W sumie nas czeka, ale trzeba zacisnąć
  • Odpowiedz
@Singularity00: Oczywiście, oczywiście. Co najmniej połowa wszystkich Julek protestowała realnie na ulicach i co się zmieniło? Nico.
A co się zmieni, nawet jak wszystkie wykopki i Janusze będą pod wąsem i na stronie ze śmiesznymi papieżami wyrażać swoje niezadowolenie? Najwyżej to samo.
  • Odpowiedz