Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szukam pracy jako młodszy programista i mam zagwozdkę co do studiów i dośw. zawodowego w cv.
Problem polega na tym, że studiowałem 4 lata, ale 4 razy byłem na 1. roku na 4. różnych kierunkach.
Nie wnikajcie dlaczego, do niedawna nie miałem po kolei w głowie. Gdybym to wpisał w cv, rekruter (słusznie( ͡° ͜ʖ ͡°)) uznałby, że jestem jakiś dziwny. Z kolei jeśli pominę studia, to mam 4 letnią dziurę. Obie opcje są słabe. Zastanawiam się czy trochę nie oszukać, i zamiast 4 razy 1 rok na 4 kierunkach, wpisać powiedzmy po 2 lata na dwóch kierunkach.

Czy nie wstyd mi tak kłamać? Trochę tak, ale nie kłamałbym, że mam tytuł którego nie posiadam, wśród tych kierunków nie ma informatyki, a żeby dostać pracę i tak muszę wykazać się wiedzą techniczną. Jestem ciekaw co sądzicie.

Druga sprawa - mam tylko rok doświadczenia zawodowego. Pół roku na magazynie i pół roku w pracy biurowej(nie IT, ale techniczna branża). Czy wpisywać do cv robotę na magazynie?
#korposwiat #pracait #programista15k #pracbaza #praca #programowanie #hr #rekrutacja #cv

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6241e6389df1c3699452591b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w XXI wieku w branży IT nikogo poważnego nie obchodzi Twoje wykształcenie, biorą wszystkich którzy:
- potrafią z pomocą google napisać skrypt w jakimkolwiek współczesnym języku
- potrafią samodzielnie uczyć się nowych rzeczy
- wzięli udział w wystarczającej ilości rozmów rekrutacyjnych

Po co wynajdujesz sobie jakieś przeszkody?

Czy wpisywać do cv robotę na magazynie?


To nie ma znaczenia, możesz o tym napomknąć ale skup się na tym co potrafisz w
  • Odpowiedz
Gdybym to wpisał w cv, rekruter (słusznie( ͡° ͜ʖ ͡°)) uznałby, że jestem jakiś dziwny.


@AnonimoweMirkoWyznania: Rekruter ma to W DUPIE!
Dla rekrutera najważniejsze jest żeby zatrudnić komunikatywną osobę która będzie systematycznie realizowała zadania, więc wystarczy jak racjonalnie wyjaśnisz każdą jego wątpliwość.

Jak masz paroletnią dziurę to nie problem bo powiesz że robiłeś w tym czasie własne projekty, a studia się przeciągały bo nie miałeś czasu na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: yo ja mam w cv studia 6 lat robione ale nikt nie pytał czy w ogóle je skończyłam xD tak się żyje. Aczkolwiek mam nieco większe osiągnięcia niż tylko przejście 1 roku ;p
Tylko jak ktoś spyta poważne to nie robić z siebie debila tylko mówić jak jest, bo kłamanie jest be.
  • Odpowiedz
OP: @MilionoweMultikonto: >

Dla rekrutera najważniejsze jest żeby zatrudnić komunikatywną osobę która będzie systematycznie realizowała zadania, więc wystarczy jak racjonalnie wyjaśnisz każdą jego wątpliwość.

Jak masz paroletnią dziurę to nie problem bo powiesz że robiłeś w tym czasie własne projekty, a studia się przeciągały bo nie miałeś czasu na egzaminy bo robiłeś własne projekty. Nie kłam tylko opowiedz o swoich projektach.


Problem w tym, że wszystko czym mogę faktycznie się
  • Odpowiedz
CharyzmatycznaŁania: @MilionoweMultikonto: nikogo poważnego nie interesuje wykształcenie? xDDD. Tak mógł powiedzieć, tylko ktoś kto go nie ma. Poza tym wykształcenie robisz dla siebie, a nie dla kogoś więc dlaczego ma to obchodzić innych.

biorą wszystkich którzy:

- potrafią z pomocą google napisać skrypt w jakimkolwiek współczesnym języku
- potrafią samodzielnie uczyć się nowych rzeczy
- wzięli udział w wystarczającej ilości rozmów rekrutacyjnych

tak tak, wystarczy, że wiesz czym się różni
  • Odpowiedz
OP: @MilionoweMultikonto: Mam nadzieję, że jest tak jak mówisz i wezmą każdego kto ogarnia. Tak drążę z tym cv bo już trochę szukam pracy i nie wiem czy coś źle robię. Wiele razy robiłem zadania rekrutacyjne a potem zero odzewu, co trochę dołuje bo się staram porządnie robić. Jeszcze nie miałem rozmowy technicznej, a czytam na mirko, że niektórzy na juniora ledwo kika cv wyślą i od razu na rozmowy
  • Odpowiedz
Wystarczy zobaczyć jak ludzie płaczą po grupkach, że nikt ich nie chce, chlip chlip.


OstraMucha: to zwykle ludzie którzy wysłali tylko kilka CV, na zły adres i mają wyciszony telefon więc nie słyszą jak rekruter dzwoni.

Biorą wszystkich którzy spełniają wymienione przeze mnie kryteria. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to znaczy, że nie rozumie rynku i biznesu.
  • Odpowiedz
Bardziej czuję, że ich brak przy niewielkim doświadczeniu mi przeszkadza.


BiałaSamica: to tylko Twoja paranoja. Albo programujesz, albo nie. Studia to tylko wymysł boomerów, a czasy się zmieniły i w XXI wieku żadnego normalnego biznesu nie obchodzą Twoje studia (zwłaszcza że każdy debil może sobie kupić dowolny papier)
  • Odpowiedz
Nie sztuką jest nabrać ludzi, którzy będą wymagali czasu innych członków zespołu więc przestań kłamać.


OstraMucha: Nie kłamię, na pisałem wyraźnie że programista musi być samodzielny, a o takim mówimy, bo chłop sam nauczył się programować w js.
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że jest tak jak mówisz i wezmą każdego kto ogarnia.


@AnonimoweMirkoWyznania: w najgorszym razie ja wezmę, ale ja jestem wredny i zmuszę Cię do nauki Pythona ( ͠° °)

Tak drążę z tym cv bo już trochę szukam pracy i nie wiem czy coś źle robię.


Zdajesz za mało pytań na rozmowach kwalifikacyjnych, bo już byś wiedział co możesz zrobić lepiej

Wiele razy robiłem
  • Odpowiedz
PrzyczajonaKapucynka: @MilionoweMultikonto: no tak bo junior to samodzielna osoba xD

to zwykle ludzie którzy wysłali tylko kilka CV, na zły adres i mają wyciszony telefon więc nie słyszą jak rekruter dzwoni.

co ty gościu #!$%@? xDDD

Studia to tylko wymysł boomerów, a czasy się zmieniły i w XXI wieku żadnego normalnego biznesu nie obchodzą Twoje studia (zwłaszcza że każdy debil może sobie kupić dowolny papier)


tak, dlatego wszyscy ludzie z
  • Odpowiedz
PrzyczajonaKapucynka: OP sam się zaprezentował jako samodzielna osoba, naucz się czytać ze zrozumieniem.

Jaki masz interes w tym żeby odstraszać młodych od wejścia do branży? Znam takich jak Ty, z ledwością kończycie jakiekolwiek studia a potem w robcie każdego dnia pienicie się że młodzi zdolniejsi zarabiają więcej od was xD

Ja też mogę napisać że degree z CS jest przydatne i nie zmienia to faktu że w biznesie to nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
WolnaUkochana: >Jaki masz interes w tym żeby odstraszać młodych od wejścia do branży? Znam takich jak Ty, z ledwością kończycie jakiekolwiek studia a potem w robcie każdego dnia pienicie się że młodzi zdolniejsi zarabiają więcej od was xD

@MilionoweMultikonto: no właśnie, jaki? jaki miałbym w tym interes dzbanie, skoro sam w tym siedzę. Po prostu mówię mu jak jest, zamiast mamić, że studia to gówno dla boomerów bo samemu nie
  • Odpowiedz
WolnaUkochana: przecież to OP nie skończył studiów a nie ja, więc po co na mnie wsiadasz ze swoim życzeniowym myśleniem. Wyraźnie widać ze Tobie studia nie pomogły nauczyć się logicznego rozumowania xD

Op przestawił swoją sytuację więc swoje wskazówki dostosowuję do jego sytuacji i sytuacji na rynku.

Nie zabraniam mu robić studiów, przeciwnie, zachęcam do rozwoju mówiąc, że może iść do pracy w której zdobędzie doświadczenie które go interesuje, a edukację może
  • Odpowiedz