Wpis z mikrobloga

@deziom: Coś w tym jest niestety. Polecam wykopkom się zastanowić co wrzucają, nawet jeśli mogą to być prawdziwe informacje. Nam zależy, żeby obraz z tej wojny był jasny: "Ukraina bije słabych jak barszcz kacapów, a kacapy mordują cywilów, bo nie potrafią inaczej osiągnąć celów politycznych tej wojny". Każda inna narracja to branie, (nawet jeśli niezamierzone) udziału w wojnie informacyjnej po stronie kacapów i tyle.
@crash210:

Polecam wykopkom się zastanowić co wrzucają, nawet jeśli mogą to być prawdziwe informacje. Nam zależy, żeby obraz z tej wojny był jasny: "Ukraina bije słabych jak barszcz kacapów, a kacapy mordują cywilów, bo nie potrafią inaczej osiągnąć celów politycznych tej wojny".


Przecież to właśnie jest propaganda tylko z przeciwnej strony. Chcąc walczyć z propagandą rosyjską sami szerzycie świadomie lub nie propagandę ukraińską. Propaganda jest zła, nieważne z której strony.
@Herhor: No nie. W moim interesie jako Polaka jest, żeby Ukraina wygrała tę wojnę. Elementem tej wojny kinetycznej, jest wojna informacyjna odbywająca się na poziomie medialnym. Interesuje mnie zatem tylko to co kolportują Ukraińcy, bo to im daje boost do wygrania wojny. Podtrzymuje im morale, obniża morale Rosjan, oddziałowuje to na percepcje Zachodu (Ukraina sobie radzi, a kacapy mordują cywilów), odziałowuje na część obywateli Rosji (Rosja jest mielona, nasze dzieci umierają
@crash210: Ja rozumiem, że pozytywny przekaz medialny jest ważny dla Ukrainy i także chciałbym aby wygrała te wojnę. Jednak uprawianie propagandy na wykopie im w tym nie pomoże. Ja chciałbym aby wykop bym miejscem rzeczowej dyskusji i wymiany poglądów, bez propagandy którejkolwiek stron. Gdzie dyskutuje się wymieniając argumenty a nie wyzywając od ruskich onuc.
@crash210: Minął ponad miesiąc więc Polacy bo wielkim hip hip hura jak zwykle zaczynają być zmęczeni jakimś tematem, a tu już łatwo uderzyć w nasze kompleksy i to wykorzystać

Przypominam, że przed wojną dziennie było tu po parę postów w gorących(czyli wysoko plusowane) od czarmanderów z antyszczepowymi wysrywami. Wykopki to jednak nie do końca świadomi użytkownicy jak ktoś kiedyś zasugerował( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aster1981: Nie generalizowałbym, bo ja też jestem "konfiarzem", ale krytykuje JKMa i Brauna za szurostwo. Po prostu bycie liberałem gospodarczym i konserwatystą w sferze społecznej nie oznacza z automatu bycia ruską onucą. Stosowanie takich kalek mentalnych mocno polaryzuje społeczeństwo, a tego nam teraz nie potrzeba.
@Herhor: Ja cię doskonale rozumiem, ale znając rosyjską doktrynę wojny informacyjnej, wiem jak łatwo narzucać swój przekaz w taki sposób, żeby rezonował w infosferze zgodnie z celem Rosjan. I widzę np. że wykopki nagle zaczynają wrzucać informacje o zabijaniu jeńców przed Ukraińców. Według mnie taki przekaz przynosi tylko korzyści dla Rosjan, bo raz, że rezonuje na Zachód i pokazuje, że na Ukrainie są "faszyści/naziści". A dwa oddziaływuje na samych żołnierzy rosyjskich,
@crash210:

Wojna na ukrainie sprawiła że wiele problemów świata wyparowało (m.in. wirus z nietoperzej zupy)

W międzyczasie, WHO dostało takie uprawnienia pandemiczne, że na koronawirusa 2.0 za pare lat sobie wjedzie w niepokorne kraje jak w masło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crash210: Wykop jest jednym z największych kolporterów ruskiej propagandy w polskim internecie. Wszystkie szurźródła mają tu się bardzo dobrze.
Kiedyś tępiono tu antyszczepionkowców, dziś się rozpanoszyli i z dumą prezentują swoje szkodliwe, zdegenerowane poglądy. Z wojną i Ukrainą jest tak samo.

To oczywiście wina moderacji, dlatego nie warto na tym portalu robić nic.
WHO dostało takie uprawnienia pandemiczne


@Phallusimpudicus: co dostało?

@crash210: co do batalionu azov'a w czasie tej wojny nie było widać żadnych swastyk, chyba ze cos przeoczyłem a sledze na telegramie dość duzo, jedyne zdjecia byly ze starych lat, ciekawe czym kierują się osoby wrzucające takie zdjecia na wykop, nie wiem ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@deziom: Problem jest też w patowości sytuacji.
Na początku były duże sukcesy i porażki to łatwo było śledzić co się dzieje.
A teraz znaczenie niewielkich manewrów potrawi wychodzić kilka tygodni później.
Do tego cała sytuacja na ukrainie zaczyna przykrywać się mgłą wojny bo ukraincy nie publikują juz tak dużo jak na początku.
@crash210: Mi najbardziej wstyd za administrację. Mają zgłaszanych ruskich trolli, konta założone 3-4 tygodnie temu, wszystkie wpisy o wojnie, w każdym albo chwalą rosję albo dopieprzają Ukrainie ale #!$%@?, administracja nie widzi powodu, żeby zbanować. Ważne, że ruch na stronie tworzą